Funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Wołominie od 27 października

Grafika nt. nowych zasad w UM

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i konieczność podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa od 27 października w Urzędzie Miejskim w Wołominie zostają wprowadzone następujące ułatwienia. Dla osób korzystających z usług Urzędu Stanu Cywilnego, Wydziału Spraw Obywatelskich, Ewidencji Działalności Gospodarczej, kasy Urzędu Miejskiego w Wołominie otwarte zostaje wejście od ulicy Ogrodowej.

Wprowadzone zasady mają na celu usprawnienie obsługi mieszkańców.

ZMIANY od 27.10

Wejście od ulicy Ogrodowej dla poszczególnych wydziałów:

  • Urząd Stanu Cywilnego
  • Wydział Spraw Obywatelskich
  • Ewidencja Działalności Gospodarczej
  • Kasa Urzędu Miejskiego

Wejście od strony Starostwa Powiatowego:

  • pozostałe wydziały Urzędu Miejskiego w Wołominie

Zarezerwuj termin wizyty
Jeśli musisz przyjść do urzędu, umów się na konkretny dzień i godzinę. Dzięki temu, skrócisz czas swojej wizyty do minimum.

Zadzwoń, napisz maila, sprawdź w Internecie
Wiele spraw urzędowych można załatwić przez Internet. Dostępne w sieci druki, formularze i wnioski wystarczy wydrukować i wypełnić, a następnie wysłać do urzędu, bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Jeśli chcemy zapytać o szczegóły naszej sprawy, w pierwszej kolejności zadzwońmy lub wyślijmy maila do urzędu zamiast przychodzić osobiście. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo apelujemy o ograniczanie osobistych wizyt w UM w Wołominie.

KONTAKT
Prosimy o korzystanie z kontaktu z Urzędem Miejskim w Wołominie w następujący sposób:

  • mailowo lub telefonicznie, wykaz telefonów oraz adresy mailowe do pracowników Urzędu dostępne są na stronie.
  • dokumenty i wnioski do Urzędu można złożyć poprzez platformę ePUAP, pocztą tradycyjną lub do skrzynki podawczej umieszczonej przed wejściem do Urzędu (Kancelaria nie wydaje potwierdzenia umieszczenia pisma w skrzynce);

Lista wniosków i deklaracji, dzięki którym można załatwić sprawę w Urzędzie bez wychodzenia z domu (przez ePUAP) dostępna TUTAJ.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Wołominie pozostają do Państwa dyspozycji w celu wyjaśnienia procedur i wskazania najprostszej drogi do rozwiązania sprawy w Urzędzie. W tej trudnej i wyjątkowej chwili liczymy na zrozumienie mieszkańców gminy Wołomin.

Jesteśmy dla Was, dla Państwa wygody i bezpieczeństwa prosimy o dostosowanie się do wszelkich zaleceń.