Funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Wołominie od wtorku, 3 listopada 2020

Funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Wołominie od wtorku, 3 listopada 2020

Od wtorku, 3 listopada, obowiązuje rozporządzenie regulujące pracę jednostek samorządu terytorialnego w pandemii. Zawarte w rozporządzeniu zapisy nie zmieniają zasad obsługi interesantów wołomińskiego Urzędu. Urząd już pracuje w systemie rotacyjnym – część urzędników swoje zadania wykonuje zdalnie z domów, część w biurach. Wszystkie sprawy załatwiane są zgodnie z procedurami i terminami zawartymi w Kodeksie Postępowania Administracyjnego.

Jeśli obecność w Urzędzie jest konieczna do załatwienia danej sprawy,  należy wcześniej umówić się telefonicznie lub mailowo na wizytę.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i konieczność podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa w Urzędzie Miejskim w Wołominie zostały wprowadzone następujące rozwiązania:

ZMIANY, które obowiązują już od 27 października:

Wejście od ulicy Ogrodowej dla załatwienia spraw następujących wydziałach:

  • Urząd Stanu Cywilnego
  • Wydział Spraw Obywatelskich
  • Ewidencja Działalności Gospodarczej
  • Kasa Urzędu Miejskiego

Wejście od strony Starostwa Powiatowego:

  • sprawy pozostałych wydziałów Urzędu Miejskiego w Wołominie

Zarezerwuj termin wizyty
Jeśli musisz przyjść do urzędu, umów się na konkretny dzień i godzinę. Dzięki temu, skrócisz czas swojej wizyty do minimum.

Zadzwoń, napisz maila, sprawdź w Internecie
Wiele spraw urzędowych można załatwić przez Internet. Dostępne w sieci druki, formularze i wnioski wystarczy wydrukować i wypełnić, a następnie wysłać do urzędu, bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Jeśli chcemy zapytać o szczegóły naszej sprawy, w pierwszej kolejności zadzwońmy lub wyślijmy maila do urzędu zamiast przychodzić osobiście. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo apelujemy o ograniczanie osobistych wizyt w UM w Wołominie.

KONTAKT
Prosimy o korzystanie z kontaktu z Urzędem Miejskim w Wołominie w następujący sposób:

  • mailowo lub telefonicznie, wykaz telefonów oraz adresy mailowe do pracowników Urzędu dostępne są na stronie.
  • dokumenty i wnioski do Urzędu można złożyć poprzez platformę ePUAP, pocztą tradycyjną lub do skrzynki podawczej umieszczonej przed wejściem do Urzędu (Kancelaria nie wydaje potwierdzenia umieszczenia pisma w skrzynce);

Lista wniosków i deklaracji, dzięki którym można załatwić sprawę w Urzędzie bez wychodzenia z domu (przez ePUAP) dostępna TUTAJ.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Wołominie pozostają do Państwa dyspozycji w celu wyjaśnienia procedur i wskazania najprostszej drogi do rozwiązania sprawy w Urzędzie. W tej trudnej i wyjątkowej chwili liczymy na zrozumienie mieszkańców gminy Wołomin.

Jesteśmy dla Was – dla Państwa wygody i bezpieczeństwa prosimy o dostosowanie się do wszelkich zaleceń.