Geotermia – zapraszamy na spotkanie informacyjne

Spotkanie w sprawie geotermii

Wkrótce na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” rozpoczną się prace nad wykonaniem odwiertu badawczego, przy pomocy którego sprawdzimy, czy pod miastem znajdują się złoża wód termalnych.

Mieszkańców okolicznych bloków i gospodarstw domowych oraz wszystkich, którzy są zainteresowani tym, jak będzie przebiegać ta niezwykle ważna dla Wołomina inwestycja zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 27 października tj. czwartek, o godz. 16:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Huragan” (świetlica na I piętrze), ul. Korsaka 4. Wody termalne to wielka szansa dla Wołomina, ale też duża i wymagająca inwestycja, z którą wiązać się będą czasowe niedogodności. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zostanie czasowo wyłączona z użytkowania część infrastruktury, a robotom towarzyszyć będzie wzmożony ruch maszyn i hałas. W zamian za przejściowe trudności możemy zyskać bezpieczne, ekologiczne źródło energii, które wesprze nas system ciepłowniczy. W kontekście obecnej sytuacji na rynku energetycznym nasze poszukiwania nabierają jeszcze większego znaczenia.

Spotkanie informacyjne pozwoli Państwu zapoznać się z zakresem planowanych działań, poznać obszary OSiR czasowo wyłączone z użytkowania oraz znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.