Gmina Wołomin laureatem konkursu “Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”

Gmina Wołomin laureatem konkursu "Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom"

Gmina Wołomin uzyskała najwyższy możliwy grant finansowy w wysokości 12 000 zł w konkursie “Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”. Spośród nadesłanych 217 zgłoszeń nagrodzono jedynie 13. Pozyskane środki posłużą do stworzenia wyjątkowego miejsca na mapie naszej gminy – “Wołomińskiej stołówki dla pszczół”.

Już 10 lipca na terenie przy Szkole Podstawowej numer 7 w Wołominie zaczniemy tworzyć barwną i zróżnicowaną biologicznie lokalną bazę pokarmową dla pszczół. Posadzimy w sumie 3689 starannie dobranych, dających dużo drogocennego pyłku i nektaru roślin. Miejsce będzie nie tylko cieszyć oko, przede wszystkim pomoże przetrwać pszczołom, których populacja co roku się zmniejsza. Wszyscy mamy interes w tym, żeby pomóc tym pożytecznym owadom, odpowiadającym za produkcję 1/3 żywności. Ciężkiej pracy pszczół zawdzięczamy nie tylko owoce i warzywa, ale też kawę, ubrania oraz składniki do kosmetyków.

Podczas wydarzenia będzie można m.in. zasadzić rośliny wspólnie z rodzina i przyjaciółmi oraz wymienić zużyte baterie na sadzonki miododajnych roślin. Więcej informacji na temat wydarzenia podamy wkrótce.

Przydatne informacje oraz wskazówki, jak pomóc pszczołom znajdziecie na stronie Programu „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”.

Kategoria: