Harmonogram Dni Wołomina

Harmonogram Dni Wołomina

Dni Wołomina 2017 #jestemzwolomina

Zbliża się najważniejsza doroczna impreza, której nie może zabraknąć w kalendarzu każdego mieszkańca. Co roku Urząd Miasta wraz z Miejskim Domem Kultury i organizacjami pozarządowymi zapewnia mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczestników wydarzeń.

W tym roku to połączenie pokoleń będzie tym bardziej wyjątkowe, że w czasie II Międzypokoleniowej Wołomińskiej Potańcówki zagra DJ WIKA czyli najstarsza DJ’ka w Polsce. Bez obaw można powiedzieć, że 78-letnia Wirginia Szmit porwie do tańca każdego, bez wyjątku.

Jednak Dni Wołomina to nie tylko koncerty. To także świetna okazja do spotkań międzypokoleniowych i poznawania historii swojego miasta. Dla tych, którzy już ją znają, przygotowano Wielki Test Wiedzy o Wołominie, którego wyniki poznamy 20 maja podczas spotkania „Jak powstawało miasto Wołomin – pogwarki przy rodzinnym stole”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe.

19 maja o godz. 18.00 w siedzibie Izby Muzealnej w Wołominie (Al. Armii Krajowej 43) zostanie wręczony medal „Zasłużony Dla Wołomina”. Medal ten przyznawany jest za wybitne dokonania na płaszczyźnie zawodowej i społecznej dla Gminy Wołomin i jej mieszkańców.

Do udziału we wspólnej zabawie i konkursach zapraszamy także miłośników sportowej rywalizacji. Na dzień 20 maja przygotowano dla nich aż trzy wyzwania.

W Zespole Szkół nr 5 w Wołominie zostanie rozegrany V Memoriał im. płk. Jarosława Florczaka, w którym chłopcy z rocznika 2005 zmierzą się w piłce siatkowej. Memoriał zakończy się meczem „Gramy dla Florka” w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Korsaka 4.

20 maja z parku im. B. Wodiczki o godzinie 11.00 wystartuje VI Wołomiński Rajd Zabytkowych Rowerów. W tym przypadku nie tylko dusza sportowca zadecyduje o zwycięstwie – na trasie rajdu przewidziano różne zadania i zagadki do rozwiązania. Nagrody przewidziano także dla posiadaczy najciekawszych pojazdów.

O godzinie 14.00 tego samego dnia zapraszamy młodzież na zawody na ergometrze „Wioślarski Champion Wołomina”, które, miejmy nadzieję, wyłonią przyszłych mistrzów świata.

Samorządowa Instytucja Kultury Ossów zaprasza również do Ossowa na Piknik Integracyjny oraz koncert pt. „Droga, walka, wolność” w wykonaniu Magdaleny Tunkiewicz i Wojciecha Bardowskiego, który odbędzie się w ramach Festiwalu Pieśni Legionowej.

21 maja każdy mieszkaniec Wołomina znajdzie coś dla siebie na Pikniku Rodzinnym na Placu 3 Maja. Startujemy o godzinie 15.00. Zwłaszcza na dzieci będą tam czekać przeróżne atrakcje począwszy od koncertów i animacji a skończywszy na pokazach tańca i sztuk walki.

Podczas Dni Wołomina będzie można także skorzystać z 10% zniżki na wszystkie napoje ciepłe i zimne oraz
piwa regionalne, wina i drinki z oferty restauracji „Przystanek W”

Także w dniach 18-21 maja w godzinach 10.00-18.00 w Galerii Wołomin będzie można odwiedzić wystawę edukacyjną i wziąć udział w warsztatach archeologicznych “Zaginiony Świat Dinozaurów”.

W programie wydarzenia m.in.:

Strefa wykopalisk

Warsztaty archeologiczne

Mega puzzle

Ogromny szkielet Dinozaura!

 

Kategoria: