I Podwieczorek muzyczny dla dzieci za nami

I Podwieczorek muzyczny dla dzieci za nami

W niedzielę 10 marca 2019 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach podwieczorków muzycznych dla dzieci. Dzięki pozyskaniu środków z Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego w sumie zostanie zorganizowanych 10 spotkań.

Przybyłe do Izby Wodiczków dzieci i ich opiekunów przywitała Izabela Wilczak, która poprowadziła podwieczorek zatytułowany „Wiosenne muzykowanie”. Przedstawiła wykonawców – dzieci i pedagogów z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Halinowie. Jako pierwsi wystąpili Małgorzata Rąbalska – skrzypce oraz Paweł Filasiński – gitara klasyczna, pedagodzy z tej szkoły, wykonując utwór Astora Piazzoli „Cafe 1930”.

Małgorzata Rąbalska wraz z Anną Kornacką na zmianę akompaniowały na pianinie młodziutkim wykonawcom, którzy wystąpili w koncercie grając na:
– skrzypcach – Antonina Krysiuk, Natalia Trojanowska,
Ewa Onaszkiewicz, Małgorzata Pietrak, Weronika Grala,
– pianinie – Klara Kordek i Julia Trojanowska.

Wśród wykonywanych utworów znalazły się pozycje skomponowane przez A. Cofalika: „Kotek”, „Kurczątko” i „Kucyk”, J. S. Bacha „Menuet G”, L. van Beethovena „Dla Elizy” oraz R. Schumanna „Śmiały jeździec”. Wykonawcy utworów Antoniego Cofalika mieli możliwość powtórnego wykonania utworów. W trakcie drugiego wykonania dzieci zgromadzone w Izbie naśladowały dźwięki wydawane przez tytułowe zwierzątka. Utwór „Menuet G” był okazją do zatańczenia menueta według wskazówek Izabeli Wilczak. Koncert zakończył się utworem Astora Piazzoli „Nightclub 1960” wykonanym przez Małgorzatę Rąbalską i Pawłą Filasińskiego. Po wspólnym zdjęciu grupowym na wszystkich czekał przygotowany słodki poczęstunek.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia (kliknij, żeby powiększyć):

Kategoria: