Karateka z Wołomina na mistrzostwach świata w karate

W połowie grudnia w Varnie odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów Karate Kyokushin, w których wzięło udział 750 zawodników z 32 krajów. Bartek Kazimierczak – młody karateka z Wołomina – po zdobyciu tytułów wice mistrza Polski i mistrza Europy w 2018 roku uzyskał kwalifikacje na te mistrzostwa.

Niestety Bartek nie miał szczęścia w losowaniu drabinki turniejowej i w pierwszej rundzie trafił na bardzo mocnego reprezentanta Kazachstanu. Przez końcowe wskazanie sędziów Bartek minimalnie przegrał swój eliminacyjny pojedynek, a jego rywal pewnie wygrał kolejne 3 walki docierając aż do finału. Udział Bartka w Mistrzostwach Świata był współfinansowany ze środków Gminy Wołomin. Profesjonalną transmisję na żywo z tych 3-dniowych zawodów można było śledzić w bułgarskiej telewizji oraz internecie.
Znakomite wyniki sportowe w 2018 roku osiągnęły także Anna Stankiewicz i Gabrysia Majewska. Obydwie karateczki z Wołomina zdobyły wysokie miejsca na podium z Pucharu Europy, a cała trójka wyżej wymienionych jest stypendystami Burmistrz Wołomina za wybitne osiągnięcia sportowe. Z pewnością to nie ostatnie sukcesy karateków z Wołomina, gdyż liczna grupa ich następców pracowicie trenuje w Szkole Podstawowej nr 4 oraz Miejskim Domu Kultury. Więcej informacji na stronie internetowej.