Konferencja edukacyjno-szkoleniowa „TRAFNA INTERWENCJA”

Konferencja edukacyjno-szkoleniowa „TRAFNA INTERWENCJA”

W dniu 16 października o godz. 10.00  w Miejskim Domu Kultury w Wołominie (ul. Mariańska 7) odbędzie się konferencja edukacyjno-szkoleniowa pt. „TRAFNA INTERWENCJA”. Jest ona skierowana przede wszystkim do dyrektorów, pedagogów, nauczycieli, psychologów i całego środowiska oświatowego w Powiecie Wołomińskim.
Konferencja jest odpowiedzią na coraz częstsze problemy związane z przypadkami kryzysów psychicznych w tym depresji, samookaleczeń, zaburzeń odżywiania jak anoreksja czy bulimia oraz uzależnień od nowych technologii wśród dzieci i młodzieży.
Brak wiedzy, nieumiejętność rozpoznania, czy zbyt późne zauważenie problemu może prowadzić do różnego typu zagrożeń w rozwoju, w tym nawet do śmierci. Aby takich sytuacji było jak najmniej, wychwycenie poszczególnych przypadków  poprzez TRAFNĄ INTERWENCJĘ przełoży się na skuteczną pomoc. To poprawi aktualną sytuację oraz zwiększy oczekiwany efekt profilaktyczny.
Projekt „Trafna Interwencja”, którego główną częścią jest konferencja, (inne to między innymi: plakaty edukacyjne, superwizje dla profesjonalistów) będzie miał za zadanie wesprzeć udzielanie profesjonalnej pomocy związanej z wyżej wymienionymi zjawiskami środowiska związane z dziećmi i młodzieżą. To od ich umiejętności, szybkiego rozpoznania, spostrzegawczości i wiedzy będzie zależeć, jak profesjonalnie zostanie podjęta „TRAFNA INTERWENCJA” w  stosunku do dziecka i jego najbliższej rodziny. Rodziny, która mierzy się z chorobą psychiczną, czy uzależnieniem od nowych technologii lub zaburzeniami odżywiania.
Konferencja edukacyjno-szkoleniowej pt. „Trafna Interwencja”, realizowana jest w ramach projektu (pod tym samym tytułem) – i współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Realizatorem jest Fundacja Europejskie Centrum Edukacji „Po Prostu”, która zaprosiła do współpracy takich specjalistów jak Wiesław Sokoluk (pedagog, seksuolog, superwizor), Bianca-Beata Kotoro (psycholog, psychoonkolog, psychoseksuolog) czy Marcin Juwa (prawnik, pedagog, kryminolog.)

Projekt objęty jest patronatem Honorowym Zarządu Miasta i Gminy Wołomin oraz Starosty Wołomińskiego.

 

Kategoria: