Konferencja naukowa „Jak być osobą przedsiębiorczą w Polsce?”

Konferencja naukowa „Jak być osobą przedsiębiorczą w Polsce?”

W dniu 23 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie odbyła się Konferencja naukowa pt. „Jak być osobą przedsiębiorczą w Polsce?” Współorganizatorem Konferencji była Fundacja ODA z Wołomina.
Obie placówki organizują co roku jedno takie wydarzenie naukowe dla uczniów z całego powiatu wołomińskiego. W 2015 r. we współpracy z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Ostrołęce zorganizowana była Konferencja naukowa „Czy warto być aktywnym obywatelem?”, w 2016 r. z Wydziałem Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie Konferencja naukowa pt.:” Co każdy konsument wiedzieć powinien?” a w bieżącym roku Konferencja naukowa pt.:” Jak być osobą przedsiębiorczą w Polsce?” z Wydziałem Zarządzania Politechniki Warszawskiej.
Tegoroczną Konferencję poprzedził XI Powiatowy Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości pt.: ”E-Powiat” oraz projekt badawczy pt.:” Analiza potencjału przedsiębiorczego uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie”.
„Powiatowy Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości” cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli przedsiębiorczości.
Jest realizowany w dwóch kategoriach: wiedzy z przedsiębiorczości i prezentacji multimedialnych. Do konkursu z wiedzy w eliminacjach szkolnych przystąpiło 599 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych zaś w eliminacjach powiatowych uczestniczyło 25 osób.
Do konkursu z zakresu prezentacji multimedialnych przystąpiła 1 szkoła podstawowa, 1gimnazjalna i 4 szkoły ponadgimnazjalne. W efekcie wpłynęło 18 prac, z czego 15
to prace wykonane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Projektem badawczym pt.:” Analiza potencjału przedsiębiorczego uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie” objęci zostali wszyscy uczniowie Szkoły, oni też sporządzili ankiety, przeprowadzili badanie i opracowali wyniki.
Konferencja naukowa „Jak być osobą przedsiębiorczą w Polsce?” objęta została patronatem merytorycznym dziekana Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej – dr hab.inż. Janusza Zawiła – Niedźwieckiego, prof.PW.
Młodzież miała okazję wysłuchać wykładów pracowników naukowych Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej:
dr Agnieszki Skali pt.:”Jak być osobą przedsiębiorczą w Polsce?”
Dr inż. Artura Gąsiorkiewicza pt.:” Tajniki tworzenia modeli biznesowych”
Dr hab.inż. Katarzyny Rostek, prof.PW, która przedstawiła ofertę dla kandydatów na studia oraz zaprosiła laureatów Powiatowego Konkursu Wiedzy z Przedsiębiorczości do udziału w konkursie z przedsiębiorczości organizowanym przez Wydział Zarządzania, gdzie nagrodą są indeksy Politechniki Warszawskiej.
Swój wykład pt.:’ Rynek sztuki. Na czym polega rola eksperta?” wygłosiła mgr Małgorzata Gumienna, doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie i rzecznik Fundacji ODA.
Wydarzeniem towarzyszącym Konferencji naukowej była wystawa zdjęć z zagranicznych praktyk zawodowych uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Wołominie, realizowanych w ramach projektu ”Praktyka zawodowa drogą do sukcesu na europejskich rynkach pracy”
W przygotowaniu Konkursu i Konferencji prace z ramienia Szkoły nadzorowały Małgorzata Wieczorek i Dorota Zadrożna. Konferencja była też okazją do aktywności uczniów, którzy pracowali na każdym jej etapie: od opracowania graficznego materiałów konferencyjnych, poprzez realizację projektu badawczego oraz prowadzeniu i obsługi Konferencji.
Patronat honorowy nad Konferencją objęli Burmistrz Wołomina i Starosta Wołomiński.

Kategoria: