Lista zmian obowiązujących od 20 kwietnia

Lista zmian obowiązujących od 20 kwietnia

Od poniedziałku 20 kwietnia 2020 roku:
– Można wchodzić do lasów i parków narodowych w Polsce. W lesie nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust.
– Osoby poniżej 13 lat będą zobowiązane do poruszania się pod opieką osób dorosłych. Młodzież powyżej 13 roku życia nie będzie musiała mieć opiekuna.
– Obowiązek zakrycia nosa i ust został zniesiony dla osób w pojeździe, w którym przebywają lub poruszają się: jedna osoba albo jedna osoba z co najmniej jednym dzieckiem do 4. lat lub osoby zamieszkujące lub gospodarujące wspólnie.
– W kościele może znajdować się jeden uczestnik na 15 metrów kwadratowych powierzchni budynku, nie wliczając osób sprawujących kult.
– Podczas pogrzebu na cmentarzu może znajdować się nie więcej niż 50 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny, dokonujących pochówku lub zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy.
– Do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 metrów kwadratowych wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4
– W sklepach o powierzchni większej niż 100 metrów kwadratowych na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 metrów kwadratowych powierzchni.
– Sklepy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12 będą otwarte wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia. Godziny dla seniora nie będą obowiązywały w weekendy.

Wprowadzone wcześniej i nadal obowiązujące zasady:
– Sklepy w galeriach handlowych – za wyjątkiem sklepów spożywczych, drogerii oraz aptek – są zamknięte.
– W weekendy zamknięte są wszystkie sklepy budowlane.
– Klienci muszą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach.
– Zamknięte pozostają restauracje, kina, teatry, galerie sztuki, muzea, siłownie, salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz baseny i place zabaw.
– Nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń, obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi czy ograniczenia w ruchu lotniczym i kolejowym.

Kategoria: