Metropolia Warszawa apeluje o przesunięcie wyborów

Metropolia Warszawa apeluje o przesunięcie wyborów

Podczas zdalnego Posiedzenia Zarządu Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”, które odbyło się 6 kwietnia br. przyjęto stanowisko w sprawie przesunięcia terminu wyborów.

Przygotowanie wyborów na 10 maja jest trudne nie ze względu na nieodległą datę samego aktu wyborczego, lecz konieczność ich przygotowania w nadchodzącym szczycie epidemii. Członkowie Stowarzyszenia apelują, że w tym szczególnym okresie cała uwaga samorządów powinna być skupiona na ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców oraz na ochronie miejsc pracy. Jak podkreślono w piśmie skierowanym do członków rządu:

Niezależnie od swoich osobistych zapatrywań i przekonań politycznych jesteśmy prawnie obowiązani do współorganizowania wyborów prezydenckich. To zaś wymusza na nas konkretne działania podejmowane nie w maju, a w najbliższych dniach i tygodniach.

Wobec eskalującej liczby zakażeń, daleko idących ograniczeń w swobodzie przemieszczania się, działania takie są nie tylko bardzo trudne lub wręcz niemożliwe ale także z pewnością wiążą się z dodatkowym ryzykiem transmisji wirusa.

[…] Ufamy, że zarówno Pani Marszałek jak i Pan Premier podzielą nasze obawy o zdrowie i życie obywateli i pracowników samorządowych włączonych w procedury przygotowania i uczestnictwa w wyborach.”

Stowarzyszenie Metropolia Warszawa przekazało swoje postulaty Marszałkowi Sejmu RP, pani Elżbiecie Witek oraz Mateuszowi Morawieckiemu, Prezesowi Rady Ministrów.

Metropolia Warszawa jest stowarzyszeniem jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Obszaru Metropolitalnego Warszawy.

Kategoria: