Mistrzowie z Wołomina

W ostatnią sobotę w Olsztynku odbył się Puchar Polski Taekwon-do. W zawodach wzięło udział 150 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski. Wśród młodych sportowców nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego miasta, na co dzień trenujących w Wołomińskim Centrum Sztuk Walki. Nasza ośmioosobowa reprezentacja spisała się doskonale!

Oliwia Winiarek jest bardzo utytułowaną zawodniczką posiadającą już doświadczenie sportowe, jest liderką zarówno konkurencji technicznych jak i walk. W sobotę zdobyła: 1 miejsce, soft stick 2 miejsce semi contact, 2 miejsce tempówki (kopnięcia szybkościowe), 3 miejsce układy otwarte. Ania Dudek znakomicie rozwija się w konkurencji walk, jej najmocniejszą stroną są wysokie kopnięcia. Na wyróżnianie zasługuje fakt, że Oliwia i Ania zdominowały konkurencje walk spotykając się w finale aż dwóch kategorii. Ania na zawodach wywalczyła: 1 miejsce semi contac, 2 miejsce soft stick, 3 miejsce tempówki.
Dla Michała Zdziarskiego ten turniej był pierwszym w wyższej kategorii wiekowej, mimo to zaprezentował się bardzo dobrze zdobywając: 1 miejsce układy otwarte, 2 miejsce semi contact, 3 miejsce tempówki. Alex Biernat stoczył kilka dobrych pojedynków w konkurencji walk, niestety odpadł tuż przed finałem, za to wyróżnił się w konkurencji technicznej zdobywając 2 miejsce w układach otwartych.
Adam Sobczak dla którego był to debiut na imprezie tej rangi zdobył: 3 miejsce układy otwarte 3 miejsce soft stick 3 miejsce semi contact. Trener Damian Gębal, który w Wołomińskim Centrum Sztuk walki zajmuje się prowadzeniem grup zawodniczych, reprezentował nasze miasto w kategorii seniorów i zdobył: 1 miejsce układy otwarte, 1 miejsce semi contact, 2 Light contact.
Mimo że bez medali, ale z ogromnym doświadczeniem na przyszłość do domu wróciły również Izabela Sobczak oraz Maja Winiarek, które stoczyły wiele dobrych walk, niektóre z nich wygrywając lub ulegając przeciwniczkom minimalną różnicą punktów.