Moja i twoja historia – Wiera Gran i Bohdan Wodiczko

Moja i twoja historia - Wiera Gran i Bohdan Wodiczko

W sobotę 11 maja o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Twoja i moja historia”. Z okazji 100-lecia nadania praw miejskich Wołominowi przypomnimy Wierę Gran i Bohdana Wodiczkę, czyli kolejne postaci związane z naszym miastem.

Historię Wiery Gran przedstawi Cezary Waszczyński – rodowity wołominianin, polonista i publicysta. W prasie lokalnej opublikował kilkadziesiąt artykułów na temat sławnych postaci związanych z Wołominem, pisze o historii miasta i jego rozmaitych ciekawostkach. Jest miłośnikiem przedwojennych filmów i piosenek. Jedna z jego ulubionych pieśniarek to Wiera Gran. Wielokrotnie rozmawiał z nią telefonicznie w ostatnim okresie jej życia.

Część bogatej działalności artystycznej Bohdana Wodiczki przedstawi Michał Klubiński, muzykolog, doktorant w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, autor monografii „Bohdan Wodiczko. Dyrygent wobec nowoczesnej kultury muzycznej” (Universitas, Kraków 2017).

W koncercie towarzyszącym spotkaniu wystąpi wybitna sopranistka Liza Wesołowska, której towarzyszyć będzie pianista Adam Sychowski. W recitalu usłyszymy najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i przeboje polskiego międzywojnia. Wieczór poprowadzi Bogusława Szostak-Klubińska, wieloletnia konferansjer muzyczna Filharmonii Narodowej w Warszawie Bogusława Szostak- Klubińska.

Serdecznie zapraszamy do Izby Muzealnej Wodiczków w Wołominie, Al. Armii Krajowej 43 w sobotę 11 maja o godz. 18.00 Wstęp wolny.

Projektem „Twoja i moja historia” Fundacja ODA włącza się w uroczystości z okazji 100-lecia nabycia praw miejskich przez miasto. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” dofinansowanego przez Gminę Wołomin.

Kategoria: