Twoja i moja historia – Zofia Nałkowska i Jerzy Wodiczko

Twoja i moja historia - Zofia Nałkowska i Jerzy Wodiczko

W piątek 17 maja o godz. 19.00 zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu „Twoja i moja historia”, podczas którego przypomnimy Państwu postaci Zofii Nałkowskiej i Jerzego Wodiczkę.

Zofię Nałkowską przedstawią dyrektorki wołomińskich instytucji kultury noszących imię swojej bohaterki: Izabela Bochińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej i Agata Sobczak, dyrektor Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich. O losach Jerzego Wodiczki, najmłodszego syna Anny i Franciszka Wodiczków opowie założycielka Izby Muzealnej Wodiczków Danuta Michalik.

Wieczór uświetni znakomici artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej W Warszawie sopranistka związana z Wołominem Bożena Bujnicka i pianista Aleksander Teliga Junior.
W programie znajdą się pieśni i arie kompozytorów polskich i zagranicznych, m.in.: Pucciniego, Dvořáka, Masseneta i Moniuszki.

Projektem „Twoja i moja historia” Fundacja ODA włącza się w uroczystości z okazji 100-lecia nabycia praw miejskich przez Wołomin. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” i jest dofinansowane przez Gminę Wołomin.

Kategoria: