MPSZOK – Mobilny Sposób na kłopotliwe odpady

MPSZOK -  Mobilny Sposób na kłopotliwe odpady

Już 9 kwietnia na ulice gminy Wołomin wyruszy Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inauguracji MPSZOK towarzyszyć będzie akcja WOŁOMIN ODZYSKUJE NA WIOSNĘ, podczas której mieszkańcy wymienią odpady na sadzonki roślin.

Do 2 stacjonarnych PSZOK-ów na terenie gminy dołącza trzeci, w wersji na kołach. Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to specjalne urządzenie przystosowane do selektywnego zbierania tzw. odpadów problemowych. Pojawiać się będzie cyklicznie w kilkunastu lokalizacjach na terenie gminy Wołomin.

– Podczas postoju mieszkańcy będą mogli przekazać żarówki, baterie, akumulatory, mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opakowania po detergentach i środkach ochrony roślin, farby, tusze i tonery do drukarek, przeterminowane leki, tremometry, igły czy strzykawki. Pełną listę odpadów oraz harmonogram funkcjonowania MPSZOK znaleźć można na stronie mzo.wolomin.pl  – mówi Jarosław Kubała, Prezes Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie Sp. z o. o.

Inauguracja MPSZOK odbędzie się 9 kwietnia 2022 roku o godz. 10:00 przed Urzędem Miejskim w Wołominie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja WOŁOMIN ODZYSKUJE NA WIOSNĘ. W godzinach od 10:00 do 13:00 wymienić będzie można baterie,  zepsuty czajnik, suszarkę, golarkę, telefon oraz inny mały zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny na sadzonki roślin (5 baterii = 1 roślina, 1 zużyty sprzęt = 1 roślina). Nie zabraknie również warsztatów ekologicznych.

Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych stanowi odpowiedź na liczne sygnały od mieszkańców związane z tzw. odpadami problemowymi. To kolejne rozwiązanie, które przyczyni się do usprawnienia i  rozwoju selektywnej zbiórki oraz wzrostu poziomu recyklingu na terenie naszej gminy – mówi Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina.

WOŁOMIN ODZYSKUJE NA WIOSNĘ (Plakat PDF)

Regulamin akcji Wołomin Odzyskuje na wiosnę (PDF)

Regulamin MPSZOK (PDF)

Harmonogram MPSZOK (PDF)