Nowe autobusy w gminie

Nowe autobusy w gminie

Duże zmiany w komunikacji miejskiej w Wołominie! To, co widać już na pierwszy rzut oka to nowe, wygodniejsze autobusy. Zwiększyła się również liczba połączeń, a niektóre linie mają zmienioną trasę.

Wszystkie autobusy podmiejskie zarządzane przez ZTM mają teraz jednolity niebieski kolor i częściowo obniżoną podłogę, co ułatwia wsiadanie osobom niepełnosprawnym i rodzinom podróżującym z dziećmi w wózkach. Wyposażone są w wyświetlacze pokazujące numer linii i jej trasę. Pojazd musi jednorazowo przewozić minimum 40 osób i nie może być starszy niż 9 lat. Nowy tabor wjechał na wołomińskie ulice w poniedziałek 19 lutego i został ciepło powitany przez pasażerów. – To bardzo dobra zmiana – przyznają zgodnie.

Obecny kontrakt na obsługę linii L35, L36, L37, L38 i L40 ponownie wygrała firma Stalko, która będzie wozić wołomińskich pasażerów przynajmniej do 30.11.2019 r. W autobusach linii “L” obowiązuje taryfa i bilety ZTM (od dobowego wzwyż), bilet można nabyć także bezpośrednio u kierowcy. Dodatkowo wszystkie linie będą kursować również w niedziele (według sobotniego rozkładu jazdy).

Zmianie uległy również trasy niektórych linii:
L35 – wydłużenie do krańca SZPITAL POWIATOWY
L36 – wprowadzenie podjazdów na nową pętlę na ul. Laskowej oraz wydłużenie przez tunel w ciągu ul. Sasina w okolice ul. Sokolej
L37 – wydłużenie do krańca SZPITAL POWIATOWY oraz dwukrotne zwiększenie częstotliwości kursowania
L38 – wydłużenie przez ul. Graniczną do krańca MAJDAN oraz wydłużenie godzin kursowania wieczorem

Kategoria: