Ogród społeczny w obszarze rewitalizacji!

zdjęcie przedstawiające tymianek z tabliczką "ogród spoleczny"

Świeże zioła z własnego ogródka? Tak… ale chwileczkę, przecież ja nie mam ogródka. Mieszkam w kamienicy w centrum miasta!

Nic nie szkodzi. Obywatelko! Obywatelu! Możesz mieć własny ogródek – ogródek społeczny. Żeby to udowodnić Komitet Rewitalizacji wspólnie z wołomińskim oddziałem Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” przy skromnym wsparciu Urzędu Miejskiego w Wołominie przygotowuje pilotażowy ogród społeczny.

Dzieciaki z SZANSY będą gospodarzem pierwszego ogrodu społecznego jaki powstanie w obszarze rewitalizacji, a Was drodzy mieszkańcy zapraszamy do podejrzenia „jak to się robi” i przeniesienia tej idei na najbliższy Wam grunt.

Akcja rozpoczyna się w najbliższą sobotę 29 maja na działce obok siedziby Szansy przy ul Danuty Inki Siedzikówny 2. Od godziny 11.00 będziemy niwelować teren, ustawiać donice, uzupełniać je ziemią i – co najważniejsze – posadzimy rośliny. W koszyczku sadzonek mamy 7 rodzajów mięty, melisę lubczyk, bazylię, oregano, tymianek, szczypiorek, seler, pomidory i truskawki.

Tutaj możecie przeczytać co to jest ogród społeczny  Ogrody społeczne – bank dobrych praktyk (bezpośredni link do opracowania)

Zapraszamy do wspólnego działania i niesienia idei w świat (to znaczy w miasto)

Sadzonki dostarcza firma: Sadzonki warzyw, owoców i ziół Kowalewscy