Opera i operetka bliższe najmłodszym

Opera i operetka bliższe najmłodszym

Realizowane w ramach Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 podwieczorki muzyczne dla dzieci to niezwykłe, muzyczne podróże w świat muzyki klasycznej. Te niedzielne, popołudniowe spotkania, rozbudzające muzyczną wrażliwość i poczucie estetyki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W niedzielę 24 marca 2019 r. w Izbie Muzealnej Wodiczków w Wołominie odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Podwieczorki muzyczne dla dzieci” pt. „Wokół operowej sceny”.

O piękne dźwięki podczas podwieczorku zatroszczył się Duet Grazioso w składzie: Anna Kornacka (fortepian) i Beata Kierzkowska (flet). Spotkanie koordynowała Izabela Wilczak, a magiczny świat opery i operetki przybliżyła najmłodszym Małgorzata Chmielewska. Wybór repertuaru to klasyka najwyższych lotów – zabrzmiały m.in. trzy utwory z opery „Wesele Figara” Mozarta i walc z operetki „Piękna Helena” J. Offenbacha. Dzieci miały szansę poznać podstawowe kroki tego tańca a później wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce. Radosne pląsy i powiewające, kolorowe chusty to piękny obraz zaangażowania i najlepsza recenzja wydarzenia.

Po nauce tańca, dzieci wykonały zadanie artystyczne – tematem przewodnim były emocje. W ruch poszły kredki i ołówki, a twórczym wysiłkom najmłodszych towarzyszyły dźwięki wielkich utworów: m.in aria „O mio babbino caro” (z opery Pucciniego) oraz aria Księcia Mantui „La donna è mobile” z opery G.Verdiego.
Ostatnim punktem programu było zadanie muzyczne, w którym dzieci wzięły aktywny udział, klaszcząc, pstrykając, grając na cymbałkach i na marakasach w rytm utworu z opery „Rigoletto”.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia:

Kategoria: