Ostrzeżenie przed gradem i burzami

Ostrzeżenie przed gradem i burzami

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia szacuje się na 85%

Ważne od: 2018-08-24 13:30 do: 2018-08-25 03:00

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Za Centralnym Biurem Prognoz Meteorologicznych w Warszawie Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Wołominie.

Zobacz: Poradnik “Jak zachować się w trakcie burzy” (.PDF) opracowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy .

 

 

 

Kategoria: