Otwarcie parku kieszonkowego na rogu ulic Wileńskiej i Legionów

Otwarcie parku kieszonkowego na rogu ulic Wileńskiej i Legionów

W niedzielę 22 maja spotkamy się w nowym parku kieszonkowym na mapie gminy Wołomin! To właśnie tam nasz pies Misiek znalazł swój dom!

Wielkiego kudłatego psa kojarzy wielu mieszkańców naszego miasta. Z ich wspomnień wyłania się obraz sympatycznego psiaka, który po śmierci właściciela rozpoczął tułacze życie. Nie był jednak sam! To był pies nas wszystkich – dzieciaków, które dzieliły się z nim swoimi kanapkami, sprzedawców i kupujących na miejskim targowisku czy też podróżnych, których witał przy kasach na stacji kolejowej. Jest żywy w naszej pamięci, a teraz swoją historię zacznie opowiadać kolejnym pokoleniom. W nowym parku kieszonkowym znajduje się rzeźba upamiętniająca naszego przyjaciela. W niedzielę 22 maja będziemy o nim przypominać poprzez szereg atrakcji poświęconych wszystkim miłośnikom zwierząt oraz ich podopiecznym!

• Na miejscu będzie można bezpłatnie zaczipować swojego pupila na stoisku Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie (Uwaga! Należy mieć przy sobie książeczkę potwierdzającą posiadanie przez zwierzę aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie!). Malutki czip umieszczony pod skórą zwierzęcia zawiera dane, które pozwalają szybko namierzyć właściciela w sytuacji, kiedy nasz pupil się zgubi. Zabieg jest bezbolesny i trwa kilka sekund.

• Dowiecie się, jak prawidłowo karmić swojego pupila i dostaniecie rabat na zakupy w sklepie zoologicznym Zoo Świat Zwierząt przy ul. 1 Maja 5a paw. 13. Będzie to również okazja do otrzymania darmowej próbki karmy do przetestowania!

• Uzyskacie pomoc przy wypełnieniu wniosków o dofinansowanie do zabiegu sterylizacji i kastracji. Na naszym stoisku dowiesz się również, jak zostać opiekunem społecznym, na jaką pomoc możesz wtedy liczyć i poznasz zapisy programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Wołomin.

• Na stoisku będziecie mogli zdobyć talon na adresówkę dla swojego pupila, która zrobicie w punkcie Grawer Prezenty Wołomin przy ul. Kościelnej 8.

• Jeżeli macie koszulkę, bluzę, torbę albo inny przedmiot, któremu przyda się odrobina miśkowego uroku to doskonale się składa! Na naszym stoisku artystyczno-plastycznym będziecie mogli zamienić stare w nowe podczas warsztatów upcyklingu!

• Ogłosimy konkurs poświęcony Miśkowi 🙂

A to jeszcze nie wszystko – dołączajcie do wydarzenia, by być na bieżąco z najnowszymi informacjami (link do wydarzenia na Facebooku)!

Zapraszamy 22 maja 2022 roku w godz. 15:00-18:00 na skwer na roku ulic Legionów i Wileńskiej w Wołominie.