Piąty Orszak Trzech Króli w Wołominie

Piąty Orszak Trzech Króli w Wołominie

W tym roku orszak Trzech Króli odbył się pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Hasło nie jest przypadkowe – orszak był okazją do podziękowania za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, którego 100 rocznicę będziemy obchodzić w sierpniu; za cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień.

Uczestnicy przemaszerowali z Placu Trzeciego Maja ulicami Wołomina: Mickiewicza, Miłą, Wileńską, Prądzyńskiego oraz Brzozową z przystankiem przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej, gdzie na balkonie odbyła się scenka z królem Herodem. Orszak zakończył się mszą świętą w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, gdzie zgromadzonym błogosławieństwa udzielił proboszcz parafii ks. Zygmunt Podstawka.

Orszak Trzech Króli w Polsce odbył się po raz pierwszy w 2009 roku w Warszawie, skąd rozpowszechnił się na takie kraje jak Anglia, Austria, Łotwa, Rumunia, Ukraina, Włochy, a także Stany Zjednoczone, Ekwador, Rwanda, Republika Środkowoafrykańska i Demokratyczna Republika Konga. Mieszkańcy Wołomina w tym roku maszerowali po raz piąty.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia:

Kategoria: