Pierwszy i najlepszy! Bieg nad Łąkami!

Pierwszy i najlepszy! Bieg nad Łąkami!

Pogoda zgotowała uczestnikom Biegu nad Łąkami nie lada wyzwanie. Chylimy czoła przed każdym kto podjął rękawicę i pokonał trasę! Lasy Leśnikowizny zapewniły biegaczom cień i wytchnienie w wyjątkowo gorący dzień. Ponad 300 uczestników szczęśliwie dotarło do mety zdobywając medal pierwszego Biegu nad Łąkami.

Najmłodsi startowali na dystansach 250 i 500 metrów. Dla starszych przygotowano dłuższe trasy – na 5 i 10 kilometrów. 5-kilometrowy dystans pokonali również uczestnicy marszu Nordic Walking. Na wszystkich na mecie czekał posiłek regeneracyjny, a na zwycięzców w kategoriach open nagrody ufundowane przez burmistrz Wołomina Elżbietę Radwan.

Bieg Nad Łąkami zorganizowany przez Stowarzyszenie Zabiegany Wołomin oraz Urząd Miejski w Wołominie zasiliła silna grupa reprezentująca gminę Wołomin – radna Edyta Babicka z mężem Pawłem Babickim, radny Wojciech Plichta, zastępca burmistrza Wołomina Łukasz Marek, sekretarz gminy Małgorzata Izdebska, naczelnik Wydziału Planowania Rozwoju i Rewitalizacji Joanna Żero, Naczelnik Wydziału Administracji Marcin Gałkowski, Łukasz Makowski z Ośrodka Sportu i Rekreacji Huragan Wołomin oraz przedstawiciele Straży Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Żadna z grup nie pobiła jednak, ani liczebnością, ani determinacją organizatorów wydarzenia czyli Stowarzyszenia Zabiegany Wołomin. Członkowie Stowarzyszenia solidnie przyłożyli się do swoich obowiązków organizatora i rywalizowali na trasach biegu, prowadzili też rozgrzewki i rozdawali wodę, jednym słowem byli prawdziwie Zabiegani!

Z wynikami w poszczególnych kategoriach można zapoznać się na stronie: https://zapisyonline.pl/wydarzenie/279,bieg-nad-lakami – aktywny link

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia (kliknij na obraz, żeby go powiększyć):