Podsumowanie Charytatywnego Turnieju DeckenBau “Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia”

Podsumowanie Charytatywnego Turnieju DeckenBau "Dzieci - Dzieciom, razem dla Stasia"

Turniej Charytatywny „Dzieci – Dzieciom” to autorski projekt Akademii Młodego Piłkarza GOOL, skupiający osoby związane z klubem. Celem jest przekazanie odpowiednich wzorców najmłodszym, pokazanie, że warto pomagać, bo dobroczynność przynosi dużo satysfakcji w myśl zasady „pomagając innym, pomagasz i sobie”.

Za nami Wielki Finał Charytatywnego Turnieju „Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia”, który to odbył się 2 marca w Zespole Szkół nr 1 w Wołominie. Tego dnia na hali sportowej przy Sasina 33 panowały wspaniałe piłkarskie emocje w dobroczynnej aranżacji a pozytywna atmosfera wydarzenia, dodawała zawodnikom skrzydeł. Droga do Finału prowadziła przez trzy turnieje eliminacyjne, rozegrane w Łosicach 16.02, Tłuszczu 17.02 i Stanisławowie 23.02. Wówczas wyłoniono drużyny finalistów, z trzech kategorii wiekowych: 2011/2012, 2009/2010 i 2007/2008.  W całym turnieju, udział wzięło 21 oddziałów Akademii Młodego Piłkarza GOOL oraz gościnnie drużyny Legia Soccer Schools. Młodzi zawodnicy z różnych miejscowości, rywalizowali w turniejach eliminacyjnych o prawo do gry w Wielkim Finale.

Drużyny zakwalifikowane do Wielkiego Finału po turniejach eliminacyjnych.
Turniej eliminacyjny w Łosicach Turniej eliminacyjny w Tłuszczu Turniej eliminacyjny w Stanisławowie Pierwszym
Rocznik 2011/2012 Rocznik 2011/2012 Rocznik 2011/2012
AMP Siedlce i AMP Łosice AMP Tłuszcz i AMP Stare Bosewo AMP Stanisławów Pierwszy I i AMP Stanisławów Pierwszy II
Rocznik 2009/2010 Rocznik 2009/2010 Rocznik 2009/2010
AMP Łosice I i AMP Łosice II AMP Ostrów Mazowiecka i AMP Klembów AMP Warszawa Wola i AMP Stanisławów Pierwszy
Rocznik 2007/2008 Rocznik 2007/2008 Rocznik 2007/2008
AMP Łosice i AMP Kotuń AMP Goworowo i AMP Tłuszcz2 AMP Stanisławów Pierwszy i AMP Leśniakowizna

Wielki Finał rozpoczął się meczami rozgrywanymi w dwóch kategoriach wiekowych, naprzemiennie, najmłodszej – 2012/11 oraz starszej 2010/09. W tych rocznikach do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, a po zaciętym boju upragnione zwycięstwo w najmłodszej kategorii zgarnęła drużyna Stanisławowa Pierwszego 1, natomiast w roczniku 2010/09, najlepsi okazali się młodzi zawodnicy reprezentujący drużynę z warszawskiej Woli.

Około godziny 13:30, rozpoczęła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród i medali, zawodnikom reprezentującym wspomniane kategorie wiekowe. Ceremoniał poprzedził występ Mistrza Świata i Europy w Freestyle Football – Pawła Skóry. Następnie  do rywalizacji przystąpił rocznik 2007/08, reprezentowany przez sześć oddziałów Akademii i po niezwykle emocjonujących meczach, zwycięsko, z pucharem, wróciła do domów drużyna z Tłuszcza. Zgodnie z założeniem i ideą turnieju, wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale z rąk Krzysztofa Milczarka Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Wołominie, Patryka Buczkowskiego, właściciela firmy DeckenBau Polska, Sponsora Tytularnego Turnieju oraz Prezesa Akademii Jakuba Szcześniaka.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe, przekazane od sponsorów i partnerów turnieju charytatywnego (min. od Fundacja Legii, PZNP, MZPN, Skoda Auto-Wimar etc. Wybrano najlepszych zostali i nagrodzeni zawodnicy, którzy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami bramkarskimi, strzeleckimi, czy piłkarskimi. Poza rywalizacją sportową na wszystkich przybyłych gości czekały także nie lada atrakcje.

Na miejscu obecny był Paweł Skóra – Mistrz Świata i Europy we Freestyle Football, który prezentował młodym adeptom niesamowite wyczyny z piłką, a także uczył ich piłkarskich sztuczek i trików. W trakcie imprezy organizowano również liczne licytacje i loterie fantowe z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Stasia. Dzięki uprzejmości partnerów turnieju, widzowie mogli skorzystać z darmowej waty cukrowej (Urodziny Marzeń), kupić gadżety Legii Warszawa, produkty ze sklepu Goolshop.pl, mogli wykonać nieodpłatnie pomiaru masy ciała i przeprowadzić konsultację dietetyczną (dietetyka2beWołomin) oraz skorzystać z przygotowanej oferty cateringowej.

Do tej szlachetnej inicjatywy podłączyło się wielu sportowców. Na licytacje zostały przeznaczone min.: rękawice bokserskie Krzysztofa Diablo Włodarczyka, rękawice bramkarskie Wojtka Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego, koszulki i piłki Legii Warszawa z podpisami drużyny i wiele, wiele innych. Filmiki zachęcające do udziału w turnieju zamieścili min.: Krzysztof Diablo Włodarczyk, Marek Saganowski i Marek Citko. To wszystko spowodowało, że bardzo dużo osób dowiedziało się o Stasiu, co skutkowało kolejnymi wpłatami na konto fundacji. Nasz klub, trenerzy i pracownicy zebrali 2 000 zł, które przekazaliśmy dla Stasia w czasie finału. To pokazuje, że jesteśmy jedną wielką piłkarską rodziną. Hala na Sasina wypełnia wspaniała atmosfera rodzinnego, piłkarskiego święta, skupiającego lokalną społeczność wokół tak wzniosłego celu.

Intencją przyświecającą tegorocznej edycji turnieju charytatywnego „Dzieci – Dzieciom”, była zbiórka funduszy na operację małego Stanisława Kubiszewskiego, który urodził się z wadą serca i bez szybkiej interwencji, nie będzie miał szans dożyć następnych wakacji. W tym miejscu należy wspomnieć, że Staś jest synem trenera Grzegorza, pracującego w Akademii GOOL, będącego jednocześnie koordynatorem projektu Legia Soccer Schools w rejonie Siedleckim. To powoduje, że tegoroczna edycja, cyklicznego turnieju charytatywnego „Dzieci – Dzieciom, skupia tak pokaźne grono, dobrych ludzi, chcących pomóc, tak by udało się uzbierać brakującą kwotę. W tym miejscu zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzenia strony zbiórki dla Stasia www.siepomaga.pl/stasiowe-serduszko Każda, nawet najmniejsza pomoc jest na wagę złota, dlatego zachęcamy do wsparcia tej szlachetną inicjatywy .Mam nadzieję, że nasza propozycja spotka się z pozytywnym odbiorem i część czytelników pochyli się nad sprawą. Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową oraz indywidualnych zwycięzców.

Zwycięzcy nagród indywidualnych:

NAGRODY INDYWIDUALNE
Rocznik 2011/2012 Rocznik 2009/2010 Rocznik 2007/2008
Najlepszy bramkarz Franciszek Łuniewski (Stanisławów I) Oskar Drężek (Ostrów Mazowiecka) Jakub Cabaj (Kotuń)
Najlepszy strzelec Oliwer Wiśniewski (Stanisławów I) Wojciech Litwiński (Warszawa Wola) Artur Mateusiak (Goworowo)
Najlepszy zawodnik Alan Michałowski (Tłuszcz) Seweryn Mucha (Łosice) Kacper Urlata (Tłuszcz)
MVP Turnieju Szymon Przybysz (Tłuszcz)

 

Poniżej podajemy Państwu klasyfikacje końcową:

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
Rocznik 2011/2012: Rocznik 2009/2010 Rocznik 2007/2008
1. Stanisławów Pierwszy 1

2. Tłuszcz

3. Stanisławów Pierwszy 2

4. Siedlce

5. Stare Bosewo

6. Łosice

1. Warszawa Wola

2. Łosice

3. Ostrów Mazowiecka

4. Stanisławów Pierwszy

5. Łosice 2

6. Klembów

1. Tłuszcz

2. Kotuń

3. Łosice

4. Goworowo

5. Leśniakowizna

6. Stanisławów Pierwszy

W całym Charytatywnym Turnieju DeckenBau „Dzieci – Dzieciom, razem dla Stasia”, wzięło udział blisko 700 zawodników, z 21 oddziałów AMP GOOL z całego Mazowsza oraz gościnnie odziały Legia Soccer Schools z Wołomina, Otwocka, Siedlec i Mińska Mazowieckiego. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom i podmiotom zaangażowanym w turniej, Wasze wsparcie było nieocenione i w związku z tym z całego serca dziękujemy w imieniu Akademii Młodego Piłkarzaz GOOL, jak i samego Stasia.

Specjalne podziękowania należą się przede wszystkim współorganizatorom, czyli Staroście Powiatu Wołomińskiego, patronom: Staroście Powiatu Legionowskiego, Staroście Łosickiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Wołomin, Burmistrzowi Miasta i Gminy Tłuszcz, Wójtowi Miasta i Gminy Nieporęt, Burmistrzowi Miasta i Gminy Łosice, PZPN, MZPN, Legia Soccer Schools, Fundacji Legii, Kibicom klubu z Łazienkowskiej.

Nie należy zapomnieć o naszych najważniejszych sponsorach, których wsparcie wydatnie przyczyniło się do sukcesu naszego wydarzenia. Dziękuję przedstawicielom firmy DeckenBau Polska – Sponsorowi Tytularnemu naszego turnieju, firmie Skoda Auto-Wimar – blisko Ciebie – Sponsorowi Głównemu i Sponsorom: Termisil Huta szkła Wołomin, Solarpharma (www.solarpharma.pl), Woda mineralna Bystra, MZO Wołomin. Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom oraz rodzicom za wspaniały doping oraz okazaną dobroć i wsparcie.

Przypominamy Wam Kochani, że walka o Stasiowe serduszko ciągle trwa i zapraszamy do wsparcia zbiórki: www.siepomaga.pl/stasiowe-serduszko Serdecznie zachęcamy do dalszej pomocy – Dobro powraca!!

Zobacz galerię zdjęć:

Kategoria: