Podwieczorek muzyczny dla dzieci pt. “Walc kwiatów” za nami!

Podwieczorek muzyczny dla dzieci pt. "Walc kwiatów" za nami!

14 kwietnia 2019 roku w Izbie Muzealnej Wodiczków w Wołominie na wiosenny „Podwieczorek muzyczny dla dzieci” przyszli młodzi wołomińscy melomani. Na program złożyły się utwory wykonane przez pianistkę Annę Kornacką oraz utwory na flet w wykonaniu Beaty Kierzkowskiej. Artystkom towarzyszyły uczennice szkół muzycznych, które uczą się grać pod okiem swoich nauczycieli już od kilku lat: Aleksandra na flecie, Natalia na fortepianie i Maja na gitarze.

Na program koncertu złożyły się następujące utwory: „Karnawał wenecki op.14″ P. A. Genina, „Walc kwiatów” E. Kóhlera, „Rondo” P. Mullera, „Pieśń Pastuszka” i „Pieśń Papagena” W. A. Mozarta, „Tango” P. Draytona, „Klauny” P. Harrisa i „Rondo” L. van Beethovena.

Animatorka Małgorzata Chmielewska w przerwach między utworami zapraszała dzieci do aktywnego udziału w spotkaniu: były wiosenne zagadki z nagrodami, była nauka walca z chusteczkami, a na zakończenie zabawa pod tytułem „Mój kask ma cztery rogi”, do której włączyli się także rodzice. Tradycyjnie koncert zakończył się wspólnym zdjęciem i słodkim podwieczorkiem.
Te wyjątkowe koncerty, uwrażliwiające dzieci na muzykę klasyczną, znalazły uznanie wśród mieszkańców Wołomina i znalazły się wśród zwycięskich projektów Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia:

Kategoria: