Pokaz efektywnego palenia w piecu węglowym

Pokaz efektywnego palenia w piecu węglowym

W sobotę 16 listopada 2019 w godzinach 10:00 – 12:00 na Targowisku Miejskim w Wołominie (ul. 1 Maja) odbył się pokaz efektywnego palenia w piecu węglowym.

Wszyscy, którym bliska jest troska o środowisko i walka ze smogiem mieli szansę obejrzeć prezentację przygotowaną przez przedstawicieli Krajowej Izby Kominiarzy, którzy w przystępny sposób opowiedzieli o metodzie rozpalania „od góry”. W zestawieniu z tradycyjną metodą palenia w piecu, metoda „od góry” okazuje się bardziej ekonomiczna i wydajna, emituje również wyraźnie mniej zanieczyszczeń.

Straż miejska zaprezentowała sposób działania drona pomiarowego – dzięki przekazywanym przez niego danym możliwa jest precyzyjna analiza składu dymu z palenisk ze szczególnym uwzględnieniem substancji szkodliwych. Zebrani na targowisku mogli na własne oczy i z bliska przyjrzeć się pracy drona, który jest ogromnym wsparciem w walce ze smogiem.

Przez cały czas trwania spotkania, strażnicy miejscy rozdawali odblaski, które szczególnie w jesienno-zimowe wieczory poprawiają widoczność na drogach, a czasem mogą nawet uratować życie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Kategoria: