Posprzątaliśmy las z Zabieganym Wołominem!

sprzątanie lasu 2020

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej akcji Posprzątaj Las z Zabieganym Wołominem. Jesteście wielcy!

Wśród wielu leśnych potworów znaleźliśmy min., domek ogrodowy, kołdrę, materac, zderzak samochodowy, rolety okienne i wiele, wiele innych atrakcji, które bez problemu można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki w Wołominie przy ul. Łukasiewicza 4 – wystarczy tylko chcieć. O niezliczonej ilości puszek, butelek i papierów nawet nie wspominamy – to wszystko można przetworzyć jeśli tylko ktoś zada sobie minimum trudu, by wrzucić odpad do właściwego pojemnika.

Apelujemy do podrzucaczy – zapoznajcie się z zasadami wywozu i zagospodarowania odpadów. W gminie Wołomin nie ma limitu śmieci na mieszkańca. Jeśli płacisz za śmieci – nie musisz wywozić ich do lasu! MZO Wołomin odbierze je spod Twojego domu/bloku. Duże gabaryty zawieź do PSZOKU przy ul. Łukasiewicza 4. Masz pytania zadzwoń do Wydziału Ochrony Środowiska.

Przypominamy, że za brak umowy na wywóz i zagospodarowanie odpadów, jak również za zaśmiecanie lasu grożą surowe kary więc lepiej sprawdź czy płacisz za śmieci zanim zjawi się kontrola!

Dziękujemy ekipie Zabieganego Wołomina za zorganizowanie akcji oraz MZO Wołomin za dostarczenie worków oraz kontenera na odpady.