Praca Urzędu Miejskiego od 27 kwietnia do odwołania

Praca Urzędu Miejskiego od 27 kwietnia do odwołania

Od wtorku 27 kwietnia do odwołania zmianie ulegają godziny pracy Urzędu Miejskiego w Wołominie.

Godziny pracy pracowników Urzędu Miejskiego w Wołominie:
1) poniedziałek 9.00 – 19.00;
2) wtorek – czwartek – 8.00 -16.00;
3) piątek 8:00-14:00;
Obsługa mieszkańców w Urzędzie Stanu Cywilnego będzie odbywała się w godzinach:
1) poniedziałek 9.00 – 16.00;
2) wtorek – piątek – 8.00 -14.00;

Przypominamy również, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że od dnia 22 kwietnia do odwołania Urząd Miejski w Wołominie zmienia dotychczasową organizację pracy.

Urząd Miejski w Wołominie do odwołania jest zamknięty dla interesantów za wyjątkiem realizacji zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom:
– obsługa mieszkańców przez Urząd Stanu Cywilnego w zakresie wydawania aktów narodzin i zgonów oraz udzielanie ślubów. Śluby odbywają się przy ograniczeniu liczby obecnych osób do nowożeńców oraz świadków,
– przyjmowanie wniosków oraz wydawanie dowodów osobistych,
– ewidencja ludności,
– sprawy związane z zagospodarowaniem przestrzennym oraz ochroną środowiska.
Zadania będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Urząd Miejski w Wołominie przyjmuje klientów po wcześniejszym uzgodnieniu wizyty telefonicznie z pracownikiem danej komórki organizacyjnej. Wizyta będzie możliwa tylko w maseczce i rękawiczkach jednorazowych, w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu.
22 763 30 82 – dowody osobiste (Wydział Spraw Obywatelskich)
22 763 30 83 – ewidencja ludności (Wydział Spraw Obywatelskich)
22 763 30 18 – wycinka drzew, decyzja środowiskowa (Wydział Ochrony Środowiska)
22 763 30 11 i 763 30 53 – warunki zabudowy, inwestycje celu publicznego (Wydział Urbanistyki)

W realizacji pozostałych zadań (z wyłączeniem sytuacji nadzwyczajnych i losowych, wymagających osobistego zgłoszenia się do Urzędu) kontakt klientów z pracownikami możliwy jest wyłącznie telefoniczne lub mailowo w godzinach pracy Urzędu.
Klienci mogą przesyłać korespondencję pocztą tradycyjną lub elektronicznie za pośrednictwem Systemu Elektronicznej Skrzynki Podawczej lub ePUAP.
Przy wejściu do budynku Urzędu Miejskiego w Wołominie ustawiona jest „skrzynka podawcza”, do której klienci mogą składać dokumenty lub informacje (bez potwierdzenia złożenia dokumentu) z prośbą o kontakt w prowadzonej przez Urząd sprawie. Zawieszona pozostaje możliwość osobistego składania skarg i wniosków.

Prosimy o rozważne i dokładne zastosowanie się do powyższych zaleceń, mając na uwadze ciągle obowiązujący stan epidemii koronawirusa i konieczność zachowania niezbędnych zasad w celu przeciwdziałaniu zagrożeniu.

Kategoria: