Spotkanie autorskie z autorami książki o Annie Przybylskiej – relacja

Spotkanie autorskie z autorami książki o Annie Przybylskiej - relacja

Zadebiutowała u Radosława Piwowarskiego w filmie „Ciemna strona Wenus”. Przyjaźń z reżyserem trwała do końca jej życia. Największą popularność przyniosła jej rola Marylki w serialu „Złotopolscy”. Jedną z jej ostatnich ról była postać Nataszy w filmie „Sęp” w reżyserii Eugeniusza Korina. Anna Przybylska – zwyczajna, wesoła i radosna dziewczyna, którą cała Polska pokochała nie tylko za role filmowe, ale również za niezwykłą osobowość, ciepło i uśmiech. Taką Anię poznajemy dzięki książce Macieja Drzewickiego i Grzegorza Kubickiego, którzy gościli w wołomińskiej bibliotece. Dziennikarzom „Gazety Wyborczej”, mimo że nie znali aktorki osobiście, udało się uchwycić to, jaka Ania była na co dzień w kontakcie z najbliższymi.
Panowie opowiedzieli o kulisach powstania książki i skąd się w ogóle wziął pomysł na napisanie biografii. Autorom udało się zebrać wspomnienia przyjaciół i bliskich aktorki, ale książka pokazuje przede wszystkim, jakie wartości w życiu są najważniejsze i jak do końca pozostać sobą.
Spotkanie z Maciejem Drzewickim i Grzegorzem Kubickim, było nagrodą w konkursie „Paczka literacka”, organizowanym przez Wydawnictwo AGORA i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, którego Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie jest laureatem.

Kategoria: