Spotkanie Gminnego Zarządzania Kryzysowego

Spotkanie zarządzania kryzysowego zdjęcie przedstawia zespół składający sie z 3 kobiet i dwóch mężczyzn

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego spotyka się systematycznie. Czuwamy, by w razie wystąpienia ognisk zakażeń w naszych placówkach działać najszybciej jak możliwe. 29 października omówione zostały potrzeby szkół i przedszkoli.

W warunkach wzmożonej kontroli i bardzo dużych obostrzeń, w szkołach i przedszkolach, pozostali najmłodsi mieszkańcy naszej gminy wraz z opiekunami. Obecnie sytuacja jest stabilna. Pojedyncze przypadki zakażeń koronawirusem w placówkach nie wywołały większych ognisk. Natychmiastowe reakcje dyrektorów, odpowiedzialna postawa rodziców i stała dezynfekcja pomieszczeń pozwoliły na kontynuowanie nauki najmłodszych dzieci w placówkach.

Sytuacja epidemiczna w gminie Wołomin jest przez nas stale monitorowana. Na bieżąco informujemy o wszystkich zagrożeniach i rozwiązaniach jakie zdecydowaliśmy się zastosować. Ponieważ liczba zakażeń w całej Polsce rośnie lawinowo apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie wzmożonej ostrożności i stosowanie się do wszystkich wytycznych sanitarno-epidemiologiocznych.