Spotkanie miast członkowskich ZMP

Grafika spotkanie miast polskich

Szanowni Państwo,

18 czerwca o godzinie 13:00 zapraszamy na kolejne spotkanie miast członkowskich Związku, które odbędzie się online, za pośrednictwem platformy Teams.

Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniu, dzielenia się z nami aktualnymi problemami miast i ważnymi sprawami samorządowymi, wymagającymi być może naszej pilnej interwencji. Jesteśmy też ciekawi dobrych praktyk realizowanych w Państwa miastach. Wspólne, cykliczne spotkania są również okazją do przekazania najważniejszych informacji o tym, nad czym Zarząd i Biuro ZMP obecnie pracują.

W spotkaniu wezmą udział: senator Zygmunt Frankiewicz, prezes ZMP (online) oraz – z naszego studia we wrocławskim Urzędzie Miasta – Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia (członek Zarządu ZMP), Paweł Silbert, prezydent Jaworzna (przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ZMP), a także Andrzej Porawski, dyrektor Biura ZMP.

Podczas spotkania przedstawimy stanowisko Zarządu ZMP w sprawie Polskiego Ładu, przekażemy informacje na temat prac Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, podsumujemy także spotkanie klimatyczne (które odbędzie się bezpośrednio przed spotkaniem miast), na którym przedstawimy opinii publicznej rzetelny i pełny obraz działań miast dla poprawy jakości powietrza.

Spotkanie będzie też okazją do poznania 8 nowych miast członkowskich ZMP, dyskusji o bieżących sprawach miast, a także projektach i inicjatywach Związku Miast Polskich dla miast. Przywitamy też nowego prezydenta-elekta Rzeszowa.

Zapraszamy do rejestracji udziału w spotkaniu online, które odbędzie się na platformie Teams. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 czerwca. Link do spotkania zostanie wysłany mailem do wszystkich zarejestrowanych osób.

„Jesteśmy silni i skuteczni, gdy jesteśmy razem”, zatem bądźmy razem 18 czerwca w gronie już 349 miast. Zapraszamy do udziału!

Z wyrazami szacunku

(-) Zygmunt Frankiewicz
Prezes Związku