Sprawdź, co dzieje się w nadchodzących dniach w gminie Wołomin! 19-23.08.2023

Zdjęcie przedstawiające kobietę leżącą na trawie

Szukacie ciekawych propozycji na spędzenie czasu w Wołominie? Oto one!

Joga w parku (link do wpisu na ten temat)
Zapraszamy na kolejne spotkanie z jogą w parku! Zajęcia odbywają się w sobotę w parku Wiktoryn (zlokalizowanym przy zbiegu ulic Wileńskiej i Legionów, przy rzeźbie psa Miśka) o godzinie 9.30 do 2 września włącznie. Zajęcia są skierowane także do osób, które dopiero rozpoczęły lub chcą rozpocząć swoją przygodę z jogą. Jeśli nie masz swojej maty to nie szkodzi, bo otrzymasz ją do dyspozycji na miejscu (na uczestników będzie czekać 15 mat). Projekt jest realizowany w ramach minigrantów Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych – edycja 2023 na terenie objętym Gminnym Programem Rewitalizacji.

Biblioteka na 2kołach
W najbliższą sobotę w godz. 11:00-15:00 zapraszamy na Plac zabaw przy ul. Wiosennej. O każdej pełnej godzinie zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne, wspólne czytanie, zabawy, gry i quizy.
Podczas spotkań będziecie mogli również założyć kartę biblioteczną, wypożyczyć i zwrócić książki. Wstęp wolny

Koncert galowy 3. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej
Zapraszamy w najbliższą sobotę 19 sierpnia w gościnne progi Miejskiego Domu Kultury w Wołominie. O godz. 18:00 na scenie rozpocznie się koncert, w trakcie którego wystąpią laureaci konkursu wokalnego oraz Aleksandra Okrasa (sopran) i Wojciech Bardowski (baryton). Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Wakacyjny STREET WORKOUT na Huraganie
Młodzież i dorosłych zainteresowanych kalisteniką zapraszamy na wakacyjne, bezpłatne treningi prowadzone przez trenera z siedemnastoletnim doświadczeniem w sportach wytrzymałościowo-siłowych. Wojciech Borys od roku 2009 jest zawodnikiem rugby, od 2012 do dziś gra w barwach Legia Warszawa Rugby (ponad sto rozegranych spotkań), w tym klubie jest też trenerem grup dziecięco-młodzieżowych. Od zeszłego roku jest przygotowania motorycznego w Akademii Piłkarskiej Huragan Wołomin i drugim trenerem przygotowania motorycznego w Legia Warszawa Rugby, wyszkolił reprezentantów Polski w rugby U-16; U-18; U-21. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu: rugby, crossfit, dwubój olimpijski, trójbój siłowy, kettlebell, kalistenika, rollowanie.
Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek lipca i sierpnia o godz. 19:00 na zewnętrznej siłowni do workoutu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie.

Wakacyjne Zabiegane Środy dla Każdego
Projekt obejmuje 10. cyklicznych treningów: biegowych z elementami usprawnienia fizycznego oraz wzmacniających, które poprowadzą nasi trenerzy m.in. Kamil Krauze – trener lekkiej atletyki, czy Eliza Szczechura – certyfikowany instruktor TRX oraz fitness. Wydarzenie kierowane jest do dzieci od 12 roku życia, młodzieży oraz dorosłych.
Dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z bieganiem, jest to możliwość bezpiecznego i profesjonalnego startu. Dla zaawansowanych biegaczy jest szansą na optymalny i skutecznie ukierunkowany rozwój. Dla wszystkich uczestników – jest okazją do urozmaicenia metodyki treningowej i trenowania w grupie.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu – w środy na bieżni Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie, ul. Korsaka 4 i będą trwały 75 minut. W zależności od warunków atmosferycznych termin i miejsce może ulec zmianie – aktualne informacje będą zawsze w wydarzeniu (link do wydarzenia).
Wakacyjne zabiegane środy: 5, 12, 19, 26 lipca | 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia | 6 września