Sprawdź, co dzieje się w weekend w Wołominie: 5-6.08.2023

Zdjęcie przedstawiające kobietę leżącą na trawie

Szukacie rozrywki na nadchodzący weekend w Wołominie? Służymy pomocą! Sprawdźcie, co gminne jednostki przygotowały na 5 i 6 sierpnia!

sobota 5 sierpnia, godz. 9:30, Park Wiktoryn (skrzyżowanie ulic Legionów i Wileńskiej)
Zapraszamy na kolejne spotkanie z jogą w parku! Spotykamy się w każdą sobotę wakacji (aż do 2 września włącznie). W razie niepogody zajęcia będą odbywać się w szkole jogi Sarasvati przy ul. Warszawskiej 21. Dla uczestników, którzy nie mają swoich mat istnieje możliwość wypożyczenia na czas zajęć.
Więcej informacji na temat zajęć znajdziesz w artykule (aktywny link).

sobota 5 sierpnia, godz. 11:00-15:00, altana przy tężni na ul. Tęczowej
Biblioteka na 2kołach” wyrusza w swoją wakacyjną trasę! Zapraszamy na spotkanie z książką – i nie tylko – w plenerze! Podczas postoju będzie można m.in. założyć kartę biblioteczną, wypożyczyć i zwrócić książki. O każdej pełnej godzinie będą się odbywać warsztaty literacko-plastyczne.

sobota 5 sierpnia, godz. 19:00-21.00, Muzeum Nałkowskich (Nałkowskiego 17)
Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Krzysztofa Dąbrowskiego „Moje Miejsca. Wystawa gumy chromianowej”. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć fotografie przedstawiające: plenery, architekturę, portret oraz akt wykonane w technice gumy chromianowej – jednej z technik szlachetnych w fotografii.
Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 30 września w godzinach otwarcia muzeum dla zwiedzających. Wstęp na wystawę „Moje Miejsca” jest bezpłatny.

niedziela 6 sierpnia, godz. 19:00, park przy Muzeum Nałkowskich
Przed nami kolejna niesamowita muzyczna uczta! Wraz z Miejskim Domem Kultury w Wołominie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Parkogranie”. Odkryjemy na nowo znane utwory Agnieszki Osieckiej, które dzięki aranżacjom Tomasza Steńczyka wchodzą w inne klimaty – czasem nieco aktorskie, a miejscami wręcz poetycko. Steńczyk potrafi uwalniać emocje, udowadnia to na każdym koncercie. W programie znalazły się najwybitniejsze, najbardziej znane piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką: m. in. „Piosenka o okularnikach”, „Niech żyje bal”, „Kołysanka dla okruszka”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Co każdy chłopiec wiedzieć powinien oraz wybitne utwory wykonywane przez Marka Grechutę: „W dzikie wino zaplątani”, „Niepewność”, „Historia jednej podróży”, „Korowód”, „Świat w obłokach”, „Dni których nie znamy” oraz wiele innych. Dodajmy do tego piękne otoczenie naszego parku i przepis na udany niedzielny wieczór mamy gotowy!