Sprawdź, co dzieje się w Wołominie: 01-10.12.2023

Sprawdź, co dzieje się w Wołominie: 01-10.12.2023

Piątek, 1 grudnia
• godz. 18:00 -20:00, kino Helios, ul. Geodetów 2
Bezpłatna projekcja filmu „Pierwszy dzień mojego życia” w reżyserii Paolo Genovese w ramach cyklu PoMOCne Kino. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można otrzymać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wołominie oraz u partnerów projektu: MDK, SP 2, Przedszkola nr 8 i 9, Sąd Rejonowy, radio FAMA oraz MSP ZOZ nr 1. Zadanie jest realizowane w ramach projektu „PoMocne Kino”, finansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” oraz Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.

Sobota 2 grudnia
• godz. 14:00-15:30, Stara Elektrownia – Centrum Aktywności Wołomin, ul. Daszyńskiego 3
Miejski Dom Kultury w Wołominie serdecznie zaprasza na wyjątkowe RODZINNE WARSZTATY Z DREWNEM. To doskonała okazja, aby spędzić twórczy czas z najbliższymi i przygotować wyjątkowe ozdoby świąteczne z drewna. Warsztaty poprowadzi Szymon Blejsz, który podzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu rękodzieła i pracy z drewnem. To doskonała okazja, by nauczyć się nowych technik i stworzyć niepowtarzalne świąteczne dzieła, które będą ozdobą każdego domu w okresie świątecznym. Bilety w cenie 40 zł dostępne są w serwisie Biletyna (link do strony).

• godz. 18:00, Miejski Dom Kultury w Wołominie, sala widowiskowa
Bezsenność nie odpuszcza. Nadchodzą kolejne nawroty. Najbliższy atak Bezsenności nastąpi w niedzielę 2 grudnia 2023 roku o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Wołominie. Kto przespał poprzedni wieczór, ma jeszcze jedną życiową szansę… Serdecznie zapraszamy na spektakl muzyczny „Bezsenność” w wykonaniu Teatru Piosenek Ryszarda Matusiewicza. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w serwisie biletyna.pl (bezpośredni link do serwisu) oraz w kasie MDK.

Niedziela 3 grudnia
• godz. 11:00-16:00, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Królowej Jadwigi, ul. Poprzeczna 6, 05-200 Wołomin
Kiermasz świąteczny – licytacje, stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, pyszne ciasta i aromatyczna kawa, zimowa herbata, zdjęcia z Mikołajem. Wstęp wolny.

• godz. 14:00, Miejski Dom Kultury w Wołominie, sala 20
Serdecznie zapraszamy na niezapomniane rodzinne warsztaty artystyczne (link do wydarzenia na Facebooku), które odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Wołominie! Przygotujcie się na magiczne chwile spędzone razem, podczas których stworzymy niepowtarzalne sensoryczne bombki, przynoszące nie tylko świąteczny klimat, ale także radość i wspólne tworzenie. Prowadząca Warsztaty: Agata Barkowska – pasjonatka sztuki i doświadczona instruktorka, która poprowadzi nas przez magiczny świat sensorycznych bombek. Bilety w cenie 35 zł dostępne są w serwisie Bieltyna (link do strony) oraz w kasie MDK.

• godz. 16:00, Miejski Dom Kultury w Wołomin, sala widowiskowa
Bajka muzyczna „Co się dzieje z Mikołajem?” (link do wydarzenia na Facebooku) – Komedia pełna przygód, z optymistycznym finałem. Baśniowa scenografia, kostiumy i piękne piosenki dodają przedstawieniu dodatkowych walorów artystycznych. Widowisko jest interaktywne, pojawia się w nim dziewięć bajkowych postaci, a Mikołaj przygotuje niespodzianki. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie MDK oraz serwisie Biletyna (link do zakupu).

• godz. 16:30, Izba Muzealna Wodiczków, al. Armii Krajowej 43
Podwieczorek Muzyczny dla dzieci – Śnieżynka na pięciolinii (link do wydarzenia na Facebooku) – Podczas koncertu usłyszymy świąteczno-zimowe utwory skomponowane przez Irvinga Berlinga i które kojarzą się z takimi wykonawcami jak Dean Martin, Steve Nelson, Jack Rollins, Joe Bill, Jim Booth, John Marks. Zapowiada się piękny, zimowy Podwieczorek!
Wybrane na to spotkanie utwory muzyczne zagrają dla dzieci: Beata Kierzkowska (flet) i Anna Kornacka (fortepian). Spotkanie poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Wstęp wolny – wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez gminę Wołomin.

Poniedziałek – wtorek 4-5 grudnia
Bezpłatne wkłady „Higiena cyfrowa nastolatków”, które poprowadzi Magdalena Bigaj.
4 grudnia, godzina 10:00 – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marynarki Wojennej w Wołominie,
4 grudnia, godzina 11:50 – Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II w Wołominie,
5 grudnia, godzina 10:00 – Miejski Dom Kultury w Wołominie.
Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Wołomin w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.

Środa 6 grudnia
• godz. 17:00, Plac 3 Maja
Rozświetlenie choinki miejskiej (link do wydarzenia na Facebooku) – tysiącami lampek zabłyśnie najpiękniejsza choinka w okolicy! Oprócz tego magicznego widowiska, przygotowaliśmy wspaniałe atrakcje: świąteczny koncert, show taneczne w wykonaniu profesjonalnych tancerzy, gorąca herbata i czekolada. Wstęp wolny!

Piątek 8 grudnia
• godz. 18:00
Warsztaty artystycznego dekorowania pierników to nie tylko doskonały sposób na rozpoczęcie świątecznych przygotowań, ale także okazja do integracji, rozwijania nowych umiejętności i spędzenia miłego czasu w wyjątkowym gronie! Prowadząca warsztaty: Aneta Duchnowska lokalna ekspertka w dziedzinie sztuki cukierniczej, Aneta zapewni Wam nie tylko zadba o miłą atmosferę, ale również przekaże Wam cenne wskazówki dotyczące dekoracji pierników. Bilety do nabycia w kasie MDK oraz serwisie Biletyna (link do serwisu).

Sobota 9 grudnia
• godz. 14:00
Warsztaty artystyczne z tworzenia glicerynowych świątecznych mydełek – Razem zgłębicie tajniki procesu wytwarzania mydła, pracując sensorycznie i rozbudzając zmysły. Każdy uczestnik wyrazi swoją kreatywność, tworząc mydła według własnych pomysłów. Na koniec samodzielnie zapakujemy je, abyście mogli zabrać swoje dzieła do domu. Serdecznie zapraszamy dzieci już od 4 roku życia, młodzież oraz dorosłych. Prowadząca Anna Radomska. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie MDK oraz w serwisie Biletyna (link do serwisu).

• godz. 17:00
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, ul. Wileńska 32, sala konferencyjna
Spotkanie autorskie  ks. Kazimierzem Sową (link do wydarzenia na Facebooku) – „Niewierni wierni” najnowsza książka ks. Kazimierza Sowy będzie głównym tematem spotkania autorskiego, które poprowadzi Jarosław Jabłoński – redaktor naczelny Radio FAMA Wołomin 94,7 FM. Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.

Sobota-niedziela 9-10 grudnia
Miejski Dom Kultury w Wołominie
9 i 10 grudnia od godziny 10:00 na sali widowiskowej oraz w sali nr 20 Miejskiego Domu Kultury w Wołominie zmierzą się ze sobą miłośnicy szachowych potyczek. W turnieju mogą wziąć udział gracze w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Zapisy do 8 grudnia pod numerem telefonu: 601 268 187.

Niedziela 10 grudnia
godz. 14:00, Centrum Aktywności Wołomin – Stara elektrownia, ul. Daszyńskiego 3
Warsztaty Świąteczne Słodkości (link do wydarzenia na Facebooku) – podczas spotkania będziemy tworzyć urocze świąteczne szyszki i jadalne gałązki, które będą imitować gałązki choinki. To doskonała okazja, aby stworzyć własne, smaczne dekoracje świąteczne! Prowadząca: Aneta Duchnowska – utalentowana mistrzyni wypieków cukierniczych i bezsprzecznie pasjonatka świątecznych smakołyków. Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie MDK oraz online na biletyna.pl (link do serwisu).