Sprawdź, co dzieje się w Wołominie: 13-23.10.2023

Zdjęcie przedstawiające kobietę leżącą na trawie

Piątek 13 października
godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej, filia os. Niepodległości, ul. Kazimierza Wielkiego 1, Wołomin
Spotkanie autorskie z Jolantą Kosowską i Martą Jednachowską, autorkami powieści „Spotkamy się we śnie” (link do szczegółowych informacji). Matka i córka. Pozornie dzieli je sporo. Dwa pokolenia, dwa temperamenty, dwie dusze. Łączą je więzy krwi, ta sama wrażliwość, miłość do zwierząt i pasja podróżowania oraz powieść „Spotkamy się we śnie”. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki. Podczas spotkania będzie możliwość kupienia książek autorek.

Sobota 14 października
godz. 13:00-18:30, Galeria Wołomin (plac przed RTV EURO AGD), ul. Geodetów 2, Wołomin
W centrum handlowym powstanie manufaktura szwalnicza, w której będzie można samodzielnie, z nieużywanych już banerów reklamowych wykroić, a następnie uczestniczyć w szyciu spersonalizowanej torby typu shopperka (link do szczegółowych informacji). Zastanawiasz się nad tym, jak wcielać w życie ekologiczne rozwiązania i ograniczyć użycie jednorazówek? Jeśli tak, to to wydarzenie jest dla Ciebie! Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Niedziela 15 października
godz. 16:30, Izba Muzealna Wodiczków al. Armii Krajowej 43, Wołomin
Fundacja ODA zaprasza na Podwieczorek muzyczny dla dzieci pt. „Na straganie – nutki o smaku jabłuszek i pomidorków” (link do szczegółowych informacji). W programie znajdą się piosenki ludowe oraz kompozycje P. Harrisa, S. Joplina, R. Schumanna, B. Klimczuka i Z. Korepty. Wybrane na to spotkanie utwory zagrają dla dzieci Beata Kierzkowska (flet) i Anna Kornacka (fortepian). Spotkanie poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez gminę Wołomin. Wstęp jest bezpłatny.

Środa 18 października
godz. 10:00, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin
Zapraszamy na spotkanie z muzyką klastyczną zatytułowane „Jesienne inspiracje” (link do szczegółowych informacji). Muzyczne poranki na poważnie to cykl koncertów skierowanych do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków ze starszych grup, który realizujemy we współpracy z Prywatną Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego. Zachęcamy do rezerwacji miejsc – cena biletu dla uczniów szkół podstawowych to jedynie 5 zł.

Czwartek 19 października
godz. 17:00-18:30, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej, ul. Wileńska 32, Wołomin (sala konferencyjna, III p.)
Zapraszamy na kolejne spotkanie bibliotecznego kółka szydełkowego z Panią Szydełko! Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 17:00. Wystarczy wziąć ze sobą włóczkę i szydełko – wstęp wolny! (link do szczegółowych informacji).

Piątek 20 października
godz. 17:00-22:00, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin
Wszystkie panie zapraszamy na wydarzenie im dedykowane (link do szczegółowych informacji)! W programie m.in.: Panel dyskusyjny z Wołomińską Radą Kobiet, pokaz mody jesiennej i wykład stylistki, pokaz bielizny Salonu brafittingu Madame, koncert Wojciecha Ezzata z zespołem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Sobota 21 października
godz. 11:00, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej, ul. Wileńska 32, Wołomin (sala konferencyjna, III p.)
Warsztaty dla dzieci w wieku 6-11 lat i ich rodziców z psychodietetyczką Joanną Brzezińską (link do szczegółowych informacji). Dowiedz się jak zmienić nawyki żywieniowe i dobrze się odżywiać. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Warsztaty odbędą się w ramach zadania „BLISKO ludzi, smaków i kultury”. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

godz. 13:00, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej, ul. Wileńska 32, Wołomin (sala konferencyjna, III p.)
Warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku 7-11 lat z Sylwią Tracz, graficzką i ilustratorką (link do szczegółowych informacji). Wydawnictwo Literówka – literatura dla dzieci przygotowało niespodziankę dla uczestników warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Warsztaty odbędą się w ramach zadania „BLISKO ludzi, smaków i kultury”. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

godz. 18:00, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin (Galeria Oranżeria)
Zapraszamy na wystawę Aleksandry Stenckiej – malarki i piosenkarki, prekursorki śpiewu intuicyjnego. Malarstwo towarzyszy jej od dzieciństwa, inspiracją do obrazu jest natura, a jej barwne prace są bramą do magicznych, baśniowych przestrzeni. Jej obrazy zdobią wnętrza na całym świecie. Jest nauczycielką Vedic Art (link do szczegółowych informacji).

Sobota/ niedziela 21-22 października
Centrum Aktywności Wołomin CAW, Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3, Wołomin
Bezpłatne warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży współfinansowane ze środków gminy Wołomin. Wykłady i praktyczne warsztaty z ekspertami (link do szczegółowych informacji).

Niedziela 22 października
godz. 13:30, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin (sala widowiskowa)
Miejski Dom Kultury w Wołominie oraz Teatr Gargulec zapraszają dzieci z opiekunami na spektakl pt. „Ratujmy Las” (link do szczegółowych informacji). Zachodzi pytanie: czy uda mu się ocalić las przed zagładą? Wszystko w rękach naszych młodych widzów. Bajka dla dzieci w wieku 4+. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MDK oraz na stronie biletyna.pl (aktywny link do strony z biletami). Zniżki KDR, KM oraz KS obowiązują tylko przy zakupie w kasie MDK.

Poniedziałek 23 października
godz. 12:00, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin (sala widowiskowa)
Obchody Światowego Dnia Cukrzycy (link do szczegółowych informacji) w tym roku połączone będą z jubileuszem 25-lecia Stowarzyszenia Diabetyków Wołomin. W ramach uroczystości odbędzie się: Koncert Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie oraz wykłady: „Znaczenie posiłków w zdrowym odżywianiu” i „Cukrzyca a demencja”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przypominamy również, że do 26 listopada w Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie (ul. Nałkowskiego 17) można oglądać wystawę zdjęć Katarzyny Humińskiej pt. „… bez drzew, no jakże tak?”. Wystawa dostępna jest w godzinach pracy Muzeum – wstęp jest bezpłatny.