Sprawdź, co dzieje się w Wołominie: 17-26.11.2023

Sprawdź, co dzieje się w Wołominie: 17-26.11.2023

Piątek 17 listopada 2023 (do 6 grudnia br.)
• Miejski Dom Kultury w Wołominie, Galeria Oranżeria
Wystawa malarska „Forty i fortyfikacje”, wystawiana przez Klub Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych – obrazy przedstawiające infrastrukturę wojskową i obronną. Wstęp wolny w godzinach pracy MDK.

• godz. 17:00, Kino Helios, ul. Geodetów 2
„PoMocne Kino” – pokaz filmu „Doppelgänger. Sobowtór”
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie oraz Zespół Interdyscyplinarny w Wołominie serdecznie zapraszają do kina Helios na film pt. „Doppelgänger. Sobowtór”. Jest to intensywny thriller szpiegowski o agencie służb specjalnych, który przejmuje tożsamość innego mężczyzny, aby zbudować swoją własną karierę w świecie szpiegowskim. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można otrzymać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wołominie oraz u partnerów projektu: MDK, SP 2, Przedszkola nr 8 i 9, Sąd Rejonowy, radio FAMA oraz MSP ZOZ nr 1. Zadanie jest realizowane w ramach projektu „PoMocne Kino”, finansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” oraz Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.

• godz. 18:00, Stara Elektrownia – Centrum Aktywności Wołomin, ul. Daszyńskiego 3
Warsztaty rozwojowo-motywacyjne „Jak radzić sobie ze zmianą” (link do wydarzenia na Facebooku) z Agnieszką Gawryś – psychoonkologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych, mediatorką rodzinną, psychologicznym interwentem kryzysowym. Bilety w cenie 35 zł do nabycia na stronie biletyna.pl (aktywny link do strony z biletami) oraz w kasie MDK.

Sobota, 18 listopada 2023
•  od godz. 10:00, plac Zabaw „Pod Orzechem” w Starych Lipinach
IV Bieg Andrzejkowy (link do wydarzenia na Facebooku). Dorośli zmierzą się z dystansem 10 km, natomiast dla dzieci przygotowane zostały trzy różne dystanse (w zależności od wieku).
Organizatorzy zapowiadają świetną zabawę, wyjątkowe medale i wspaniałe nagrody. Po skończonym biegu na każdego uczestnika będzie czekał ciepły posiłek regeneracyjny.

• godz. 18:00, Miejski Dom Kultury w Wołominie, sala widowiskowa
Spektakl teatralny pt. „Typ C, wariant B, czyli Kanapka śmierci” (link do wydarzenia na Facebooku). Przeszło 20 lat temu, po niespodziewanej śmierci Prezydenta Thomasa, obywatele zostali objęci programem Reżimu Totalitarnej Troski. Od tamtej pory życie i zdrowie każdego człowieka nabrało nadzwyczajnej wartości – śmierć i choroba przed ukończeniem 30 roku życia została “ niedozwolona”, podobnie jak wiele “niebezpiecznych” aktywności. Pewnego dnia, w firmie X pojawia się zakazany przedmiot, który wywołuje panikę. Na miejsce zostaje wezwana Komisja ds. Bezpieczeństwa. Rozpoczyna się dochodzenie… Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MDK Wołomin lub w serwisie biletyna.pl (aktywny link do strony z biletami).

• godz. 18:00, Izba Muzealna Wodiczków, al. Armii Krajowej 43
Wieczór operowy (link do wydarzenia na Facebooku). Podczas wieczoru usłyszymy utwory z tak znanych oper, jak „Wesele Figara” W. A. Mozarta, „Cyrulik sewilski G. Rossiniego czy „Norma” Belliniego. Wystąpią: Paulina Marszał-Zych – śpiew oraz Magdalena Brzozowska – fortepian. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez gminę Wołomin – wstęp wolny.

• godz. 19:00-20:30, Miejski Dom Kultury
Warsztaty taneczne dla kobiet „Latino Ladies” vol.3 (link do wydarzenia na Facebooku).
Warsztaty „Latino Ladies” to znakomita okazja do tego aby się trochę zrelaksować, na chwilę zapomnieć o jesiennej szarówce za oknami, po prostu tańcząc salsę. Zajęcia poprowadzi znany mieszkańcom Wołomina i okolic pracownik MDK, frontman zespołu „Bombelki” oraz doświadczony tancerz i instruktor Bartek Domański. Bilety w cenie 25 zł do nabycia na stronie biletyna.pl (aktywny link do strony z biletami) oraz w kasie MDK.

Niedziela, 19 listopada
• godz. 16:30, Izba Muzealna Wodiczków, al. Armii Krajowej 43
Podwieczorek Muzyczny dla dzieci – Jesień w rytmie kujawiaczka (link do wydarzenia na Facebooku) – Podczas koncertu usłyszymy utwory, których autorami są następujący kompozytorzy: Eugene Bozza, Łukasz Woś, Gerard Meunier, Nacio Herb Brown, Herold Arlen, Adolf Terschak. Zapowiada się piękny, jesienny Podwieczorek! Wybrane na to spotkanie kompozycje zagrają dla dzieci: Beata Kierzkowska (flet) i Anna Kornacka (fortepian). Spotkanie poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Wstęp wolny – wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez gminę Wołomin.

Środa, 22 listopada
• godz. 18:00, Miejski Dom Kultury w Wołominie, sala widowiskowa
Muzyczne poranki na poważnie – Muzyczna mapa świata: Polska – cykl koncertów skierowanych do uczniów szkół podstawowych i ich opiekunów realizowany we współpracy z Prywatną Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. Bilety i rezerwacje na koncerty prowadzi Miejski Dom Kultury w Wołominie.

Piątek, 24 listopada
• godz. 18:00 -20:00, Stara Elektrownia – Centrum Aktywności Wołomin, ul. Daszyńskiego 3
Warsztaty z Kolorową stylistką – spotkanie 1: pt. „ Stylowa z charakterem, wyraź siebie poprzez ubiór” (link do wydarzenia na Facebooku). Zapraszamy do uczestnictwa w naszym cyklu spotkań, podczas których odkryjesz i nadasz charakter swojemu niepowtarzalnemu stylowi! Bilet w cenie 35 zł można nabyć w serwisie Biletyna (bezpośredni link do strony).

Sobota, 25 listopada
• godz. 17:00-18:30, Muzeum Nałkowskich, ul. Nałkowskiego 17
Urodziny Elżbiety Barszczewskiej (link do wydarzenia na Facebooku). Spotkanie z Igorem Strojeckim poświęcone wielkiej aktorce Elżbiecie Barszczewskiej, ilustrowane piosenkami dwudziestolecia międzywojennego w wykonaniu Wojciecha Dąbrowskiego.

Sobota-niedziela 25-26 listopada
• Miejski Dom Kultury w Wołominie, sala widowiskowa
Aż 11 grup teatralnych będzie walczyć o serca jury i publiczności podczas 6. Ogólnopolski Festiwal Teatralny BLACKOUT (link do strony z programem). Wstęp wolny!

Poniedziałek, 27 listopada
• godz. 19:00-20:30, Miejski Dom Kultury w Wołominie, sala widowiskowa
Spektakl komediowy pt. „Miłość nie z tej ziemi” (link do wydarzenia na Facebooku). Myślicie, że będzie z tego uczucie, które pokona dzielące ich różnice? Odpowiedź na te pytania odnajdziecie w premierowej, muzycznej komedii romantycznej autorstwa Tadeusza Rossa. Przekonajcie się, czy nasi bohaterowie przeżyją miłość nie z tej ziemi! Bilety do nabycia w serwisie Biletyna (bezpośredni link do strony) oraz KupBilecik (bezpośredni link do strony).