Sprawdź, co dzieje się w Wołominie: 21-27.07.2023

Zdjęcie przedstawiające kobietę leżącą na trawie

Sprawdzamy, co w nadchodzących dniach będzie się działo w gminie Wołomin!

21-22.07.2023 (piątek-sobota): Matematyczna wystawa Kopernika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie
Dzieci i młodzież, którzy odwiedzą Miejską Bibliotekę Publiczną w Wołominie 21 i 22 lipca przetestują najnowszą mobilną wystawę Centrum Nauki Kopernik „O matmo!”. W tych dniach będą mogli osobiście się przekonać, jak piękne formy potrafią przyjąć matematyczne reguły i jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie. Za sprawą nowoczesnych, efektownych i interaktywnych eksponatów sprawdzą, na czym polega spacer z funkcją, co to jest szyfr Cezara, czy istnieje idealna asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, ul. Wileńska 32, sala konferencyjna, III p.
21 lipca (piątek), godz. 12:00-18:00
22 lipca (sobota), godz. 10:00-16:00

22.07. 2023 (sobota), godz. 9:30 Joga w parku Wiktoryn (link do wpisu na ten temat)
Zapraszamy na letnie spotkania z jogą w parku! Zajęcia będą się odbywały w każdą sobotę w parku Wiktoryn (zlokalizowanym przy zbiegu ulic Wileńskiej i Legionów, przy rzeźbie psa Miśka) o godzinie 9.30 do 2 września włącznie. W razie złej pogody zajęcia będą odbywać się w studio Sarasvati Szkoła Jogi Monika Bolesta przy ulicy Warszawskiej 21 (przy pętli autobusowej). Zajęcia są skierowane także do osób, które dopiero rozpoczęły lub chcą rozpocząć swoją przygodę z jogą. Jeśli nie masz swojej maty to nie szkodzi, bo otrzymasz ją do dyspozycji na miejscu (na uczestników będzie czekać 15 mat). Projekt jest realizowany w ramach minigrantów Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych – edycja 2023 na terenie objętym Gminnym Programem Rewitalizacji.

22.07.2023 (sobota), godz. 20:00 CZESKIE KINO LETNIE | „Zagubieni” Petra Zelenki w Parku Nałkowskich
W sobotę na terenie parku przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, odbędzie się CZESKIE KINO LETNIE, które poprzedzi występ Antoniego Murackiego – barda zafascynowanego czeską kulturą. Czekają na Was wygodne leżaki, na których obejrzycie znakomitą komedię „Zagubieni” niezawodnego Petra Zelenki, jednego z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów. Film „Zagubieni” ukazuje, powszechnie znany, przewrotny i absurdalny humor naszych południowych sąsiadów – oczywiście w najlepszym wydaniu. Reżyser zamienia typową komedię w przewrotny mockument. Tworzy satyrę o niezwykle długim ostrzu, którą warto zobaczyć. Zapraszamy – WSTĘP WOLNY.

23.07.2023 (niedziela), godz. 19:00 Bajeczny koncert muzyki poważnej
W niedzielę na Skwerze im. Pawła Seweryna Rozbickiego (róg ulic Kościelnej i Sikorskiego) odbędzie się „Bajeczny koncert muzyki poważnej” w wykonaniu uczniów i kadry Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wołominie, Wstęp wolny!

24.07.2023 (poniedziałek), godz. 14:00 „Wakacyjne retrobajanie, co dorośli czytali kiedy byli mali”
„Wakacyjne retrobajanie, co dorośli czytali kiedy byli mali” to wakacyjna propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie – Filia Ossów. Podczas potkań poznamy m.in. Pana Kleksa, Ferdynanda Wspaniałego i Muminki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Obowiązują zapisy: tel. 519-723-730.

25.07.2023 (wtorek), godz. 19:00 Wakacyjny STREET WORKOUT na Huraganie
Młodzież i dorosłych zainteresowanych kalisteniką zapraszamy na wakacyjne, bezpłatne treningi prowadzone przez trenera z siedemnastoletnim doświadczeniem w sportach wytrzymałościowo-siłowych. Wojciech Borys od roku 2009 jest zawodnikiem rugby, od 2012 do dziś gra w barwach Legia Warszawa Rugby (ponad sto rozegranych spotkań), w tym klubie jest też trenerem grup dziecięco-młodzieżowych. Od zeszłego roku jest przygotowania motorycznego w Akademii Piłkarskiej Huragan Wołomin i drugim trenerem przygotowania motorycznego w Legia Warszawa Rugby, wyszkolił reprezentantów Polski w rugby U-16; U-18; U-21. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu: rugby, crossfit, dwubój olimpijski, trójbój siłowy, kettlebell, kalistenika, rollowanie. Bezpłatne zajęcia odbywają się w każdy wtorek wakacji na zewnętrznej siłowni do workoutu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie.

26.07.2023 (środa), godz. 11:00 Lato na Górkach z Muzeum Nałkowskich: W dawnym folwarku Wołomin (link do strony Muzeum)
Zapraszamy młodych i najmłodszych przyjaciół „Domu nad Łąkami” do folwarku wołomińskiego. Miejsca łączącego sielskie życie w zgodzie z naturą z dobrą zabawą. Przeniesiemy się do domu właściciela folwarku i do wiejskich chałup. Będziemy poznawać zwierzęta gospodarskie, uczyć się o lnie i wełnie, może potańczymy sobie też trochę, ale na pewno będziemy się wspólnie świetnie bawić. A na zakończenie przeniesiemy się do świata niezwykłego – do świata teatru! Zapowiada się ciekawie? Przyjdź, dołącz do nas i sprawdź sam. Zapraszamy!

Wydarzenia realizowane w ramach zadania publicznego, w zakresie gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.
Organizatorzy: Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie oraz gmina Wołomin.

26.07.2023 (środa), godz. 19:00 Wakacyjne Zabiegane Środy dla Każdego
Zapraszamy na cykliczne treningi: biegowe z elementami usprawnienia fizycznego oraz wzmacniające, które poprowadzą trenerzy m.in. Kamil Krauze – trener lekkiej atletyki, czy Eliza Szczechura – certyfikowany instruktor TRX oraz fitness. Wydarzenie kierowane jest do dzieci od 12 roku życia, młodzieży oraz dorosłych. Dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z bieganiem, jest to możliwość bezpiecznego i profesjonalnego startu. Dla zaawansowanych biegaczy jest szansą na optymalny i skutecznie ukierunkowany rozwój. Dla wszystkich uczestników – jest okazją do urozmaicenia metodyki treningowej i trenowania w grupie. Zajęcia odbywają się co środę na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie, ul. Korsaka 4 i trwają 75 minut. W zależności od warunków atmosferycznych termin i miejsce może ulec zmianie – aktualne informacje będą zawsze w wydarzeniu (link do wydarzenia).

27.07.2023 (czwartek), godz. 11:00-14:00 Stare i nowe potyczki podwórkowe (link do wpisu na ten temat)
Wraz z Fundacją Myśliciele po raz kolejny zapraszamy do Parku im. B. Wodiczki na serię wakacyjnych spotkań dla najmłodszych mieszkańców Wołomina i ich opiekunów pod tytułem „Stare i nowe potyczki podwórkowe”. Wspólne gry i zabawy skierowane są głównie do dzieci w wieku 4–11 lat, ale mile widziani są wszyscy. Jeśli pogoda pozwoli, to co tydzień będziemy mogli zagrać w piłkę, podchody, bulę, ringo, mollky, mega domino czy zabawić się w berka, w klasy lub poszaleć ze skakanką. W przypadku deszczu spotkania będą mogły być przełożone na inny dzień, o czym będziemy informować. Udział w zabawach jest wolny. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Wołomin Odnowa finansowanego z budżetu gminy.

Kategoria: