Sprawdź, co dzieje się w Wołominie: 24.11-03.12.2023

Sprawdź, co dzieje się w Wołominie: 24.11-03.12.2023

Piątek, 24 listopada
• godz. 18:00 -20:00, Stara Elektrownia – Centrum Aktywności Wołomin, ul. Daszyńskiego 3
Warsztaty z Kolorową stylistką – spotkanie 1: pt. „ Stylowa z charakterem, wyraź siebie poprzez ubiór” (link do wydarzenia na Facebooku). Zapraszamy do uczestnictwa w naszym cyklu spotkań, podczas których odkryjesz i nadasz charakter swojemu niepowtarzalnemu stylowi! Bilet w cenie 35 zł można nabyć w serwisie Biletyna (bezpośredni link do strony).

Sobota, 25 listopada
• godz. 11:00-14:00, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, ul. Wileńska 32, sala konferencyjna. III p.
Zapraszamy na listopadowe spotkanie bibliotecznego klubu plaszówkowego „Rzuć Graj Wygraj”. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich bez względu na wiek, wystarczy lubić planszówki i czerpać przyjemność ze wspólnego grania i odbywają się cyklicznie, w każdą ostatnia sobotę miesiąca. Wstęp wolny!

• godz. 17:00-18:30, Muzeum Nałkowskich, ul. Nałkowskiego 17
Urodziny Elżbiety Barszczewskiej (link do wydarzenia na Facebooku). Spotkanie z Igorem Strojeckim poświęcone wielkiej aktorce Elżbiecie Barszczewskiej, ilustrowane piosenkami dwudziestolecia międzywojennego w wykonaniu Wojciecha Dąbrowskiego.

Sobota-niedziela 25-26 listopada
• Miejski Dom Kultury w Wołominie, sala widowiskowa
Aż 11 grup teatralnych będzie walczyć o serca jury i publiczności podczas 6. Ogólnopolski Festiwal Teatralny BLACKOUT (link do strony z programem). Wstęp wolny!

Niedziela 26 listopada
• godz. 10:00, Spacer po Wołominku z Fundacją ODA
Wraz z Fundacją ODA zapraszamy na kolejny niezwykły spacer po Wołominie (link do wydarzenia na Facebooku)! Trasa najbliższego spaceru przebiegnie przez północną część miasta wzdłuż ulic: Piłsudskiego, Lwowskiej, Średniej, Parkowej, al. Armii Krajowej. Uczestnicy poznają historię letniska, dawnych willi i mieszkańców Wołominka. Spacer zakończy się w miejscu, gdzie stała niegdyś willa Stasin, a obecnie mieści się Izba Muzealna Wodiczków. Przewodniczkami będą realizatorki projektu z Mazowsze Lokalnie pod nazwą „Wołominek szlakiem przodków”.
Wstęp wolny – wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez gminę Wołomin.

• godz. 12:00-20:00,
Siatkarskie obchody 100-lecia wołomińskiego Klubu Huragan (link do wpisu na temat wydarzenia).

Sobota 2 grudnia
• godz. 14:00-15:30, Stara Elektrownia – Centrum Aktywności Wołomin, ul. Daszyńskiego 3
Miejski Dom Kultury w Wołominie serdecznie zaprasza na wyjątkowe RODZINNE WARSZTATY Z DREWNEM. To doskonała okazja, aby spędzić twórczy czas z najbliższymi i przygotować wyjątkowe ozdoby świąteczne z drewna. Warsztaty poprowadzi Szymon Blejsz, który podzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu rękodzieła i pracy z drewnem. To doskonała okazja, by nauczyć się nowych technik i stworzyć niepowtarzalne świąteczne dzieła, które będą ozdobą każdego domu w okresie świątecznym. Bilety w cenie 40 zł dostępne są w serwisie Biletyna (link do strony).

• godz. 18:00, Miejski Dom Kultury w Wołominie, sala widowiskowa
Bezsenność nie odpuszcza. Nadchodzą kolejne nawroty. Najbliższy atak Bezsenności nastąpi w niedzielę 2 grudnia 2023 roku o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Wołominie. Kto przespał poprzedni wieczór, ma jeszcze jedną życiową szansę… Serdecznie zapraszamy na spektakl muzyczny „Bezsenność” w wykonaniu Teatru Piosenek Ryszarda Matusiewicza. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w serwisie biletyna.pl (bezpośredni link do serwisu) oraz w kasie MDK.

Niedziela 3 grudnia
• godz. 14:00, Miejski Dom Kultury w Wołominie, sala 20
Serdecznie zapraszamy na niezapomniane rodzinne warsztaty artystyczne (link do wydarzenia na Facebooku), które odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Wołominie! Przygotujcie się na magiczne chwile spędzone razem, podczas których stworzymy niepowtarzalne sensoryczne bombki, przynoszące nie tylko świąteczny klimat, ale także radość i wspólne tworzenie. Prowadząca Warsztaty: Agata Barkowska – pasjonatka sztuki i doświadczona instruktorka, która poprowadzi nas przez magiczny świat sensorycznych bombek. Bilety w cenie 35 zł dostępne są w serwisie Bieltyna (link do strony) oraz w kasie MDK.