Sprawdź, co się dzieje w Wołominie: 20-31 października 2023

Zdjęcie przedstawiające kobietę leżącą na trawie

Piątek 20 października 2023
godz. 17:00-22:00 – Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin: Kobiety mają Moc! Vol. 2
Zapraszamy wszystkie panie na nasze wyjątkowe wydarzenie, poświęcone zdrowiu kobiet. Zachęcamy do regularnych badań i dbania o siebie! W programie m.in.: panel dyskusyjny z Wołomińską Radą Kobiet, pokaz mody i wykład stylistki, pokaz bielizny Madame Salon brafittingu, strefa networking’u, losowanie nagród oraz koncert Wojciech Ezzat z zespołem. Wstęp wolny.

Sobota 21 października 2023
godz. 11:00 – Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej, ul. Wileńska 34, Wołomin, sala konferencyjna, III p.: Warsztaty z psychodietetyczką Joanną Brzezińską
Podczas spotkania z psychodietetyczką Joanną Brzezińską udowodnimy, że zdrowo, to również smacznie i kolorowo. Dowiedz się jak zmienić nawyki żywieniowe i dobrze się odżywiać. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z rodzicami. BRAK MIEJSC.

godz. 13:00 – Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej, ul. Wileńska 34, Wołomin, sala konferencyjna, III p.: Warsztaty ilustratorskie dla dzieci z Sylwią Tracz
Kolejna odsłona „Żyj zdrowo i kolorowo”. W ilustrowany świat książek przeniesie nas Sylwia Tracz, graficzka i ilustratorka. Możemy zdradzić, że w ruch pójdzie filc. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 7-11 lat. BRAK MIEJSC.

godz. 18:00 – Galeria Oranżeria, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin: Wernisaż wystawy malarskiej Aleksandry Whitewarter pt. „Smocza świątynia”
Obrazy Aleksandry zdobią wnętrza na całym świecie. Jest nauczycielką Vedic Art. Malarstwo towarzyszy jej od dzieciństwa, inspiracją do obrazu jest natura, a jej barwne prace są bramą do magicznych, baśniowych przestrzeni. Wstęp wolny.

21-22 października 2023 – Centrum Aktywności Wołomin, Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3, Wołomin: Festiwal Akademii Rodziny
Na rodziców i opiekunów czekają dwa dni wykładów i spotkań z ekspertami, a na dzieciaki animacje i konkursy z nagrodami (sprawdź szczegóły – link do artykułu)! Wstęp bezpłatny – projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wołomin.

Niedziela 22 października
godz. 13:30 – Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin, sala widowiskowa: Teatralna 13: spektakl dla dzieci  4+ pt. „Ratujemy las”
Młodych przyjaciół przyrody i ich opiekunów zapraszamy na świetny spektakl Teatr Gargulec pt. „Ratujmy Las”. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MDK oraz na stronie biletyna.pl: https://biletyna.pl/event/view/id/363111 (aktywny link). Zniżki KDR, KM oraz KS obowiązują tylko przy zakupie w kasie MDK.

godz. 18:00 – Izba Muzealna Wodiczków, al. Armii Krajowej 43, Wołomin: Wieczór Chopinowski
Zapraszmay na Wieczór Chopinowski dedykowany Helenie (Juli) Dorabialskiej (1895-1944) pianistce, kompozytorce i pedagog, mieszkance Willi Dola na terenie Wołominka. Wieczór wypełni muzyka w wykonaniu pianisty Roberta Skiery. Spotkanie poprowadzi Michał Klubiński. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez gminę Wołomin. Wstęp wolny.

Poniedziałek 23 października
godz. 12:00 – Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin, sala widowiskowa: Obchody Światowego Dnia Cukrzycy połączone z jubileuszem 25-lecia powstania Stowarzyszenia Diabetyków Wołomin.
W ramach wydarzenia w odbędą się: koncert Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wołominie oraz wykłady: „Znaczenie posiłków w zdrowym odżywianiu” oraz „Cukrzyca a demencja”. Wstęp wolny.

Czwartek 26 października
godz. 18:00 – Centrum Aktywności Wołomin, Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3, Wołomin: Wykład dla nauczycieli i rodziców z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wstęp wolny.

godz. 19:00 – Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin, sala widowiskowa: Spektakl teatralny „Sprawa Pani D.” Teatr Tym RAZEM
Mało znana nowela Gabrieli Zapolskiej „Pani Dulska przed sądem” stała się dla aktorów pretekstem do opowiedzenia całkiem nowej historii. Jest w niej zaborcza matka, zajęty sąsiadką ojciec, ekstrawagancka aktorka i zakochany w niej chłopak z porządnego domu. Są wreszcie dwie służące, które z humorem komentują życie toczące się w kamienicy Dulskich. „Sprawa pani D.” to opowieść o tym, że ocenianie książki po okładce i człowieka po wyglądzie może zaprowadzić nas… chociażby na salę sądową. W spektaklu usłyszymy przeboje z repertuaru Hanki Ordonówny, Zofii Terné i przedwojennego niemieckiego kabaretu. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie MDK i on-line: https://biletyna.pl/event/view/id/363985 (aktywny link do serwisu Biletyna).

Piątek 27 października
godz. 19:00 – Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin, sala widowiskowa: Spektakl teatralny „Baby Shower” Teatr Kultura
Baby Shower” to spektakl opowiadający o spotkaniu pięciu przyjaciółek na przyjęciu zapowiadającym przyjście na świat dziecka jednej z nich.
To komediodramat opowiadający o kobiecości, macierzyństwie i problemach z którymi mierzą się kobiety wobec oczekiwań społecznych w słodko- gorzkim wydaniu. Wśród balonów, kwiatów i słodkości, doskonale przygotowanych i dobranych na te okazje na jaw wyjdzie pewien sekret.
Nie zabraknie zabawnych zwrotów akcji, emocji, błyskotliwych dialogów, nutki wzruszenia, a wszystko to w otoczeniu dźwięków muzyki, która zabierze widza do wnętrza świata bohaterek.
W czym tkwi kobieca siła? Czy ich przyjaźń przetrwa? Przekonacie się sami.
Na scenie zobaczymy: Joannę Moro, Agnieszkę Mrozińską, Annę Głogowską/Monikę Dryl, Kamilę Kamińską i Annę Sandowicz.

Sobota 28 października
Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Starych Grabiach, ul. Cichorackiej 25, 05-200 Wołomin: Drużynowe Szachowe Szkolne Mistrzostwa Gminy i Powiatu Wołomińskiego w ramach Mazowieckiej Olimpiady Młodzieży

godz. 11:00-21:00 – Centrum Kultury Fabryczka, ul. Orwida 20, Wołomin: VI Wołomiński Festiwal Teatralny im. Józefa Orwida. Wstęp wolny.
PROGRAM:
11:00 Otwarcie VI Wołomińskiego Festiwalu Teatralnego im. Józefa Orwida
11:15 Teatr Tym RAZEM (Wołomin) – „Sprawa pani D.” (45 min)
12:45 Młodzieżowy Teatr Profilaktyczny FARSA (Wyszków) – „Nowy” (35 min)
14:00 Teatr ŁUPS! (Piaseczno) – „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” (80 min)
17:00 Teatr Splot (Piaseczno) – „WYkluczMY” (30 min)
18:20 Teatr Paszcza (Kobyłka) – „Teges – Śmeges czyli końskie zaloty” (45 min)
20:30 Teatr Resursa (Radom) – „Pamiętnik Stefana Czarnieckiego” (40 min)
21:30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

godz. 11:00 – Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7, Wołomin, sala widowiskowa: III Turniej Gier Planszowych w ramach klubu planszówkowego
Ostatnia sobota października będzie należała do planszówkowiczów, którzy lubią odrobinę dreszczyku rywalizacji. Zapraszamy na III Turniej Gier Planszowych, podczas którego będziemy grali: KINGDOMINO PREHISTORIA i DOMEK.

godz. 19:00 – Pub Taaka Ryba, ul. Sikorskiego 4, Wołomin: 20-lecie zespołu Asspiryne
Zabierzcie dobre humory i wpadajcie przybić Asspirine urodzinową piąteczkę i powspominać do Pub „Taaka Ryba”. Ponieważ najlepiej świętuje się w gronie przyjaciół, jako gość specjalny wystąpią Wołominiacy! Szaman 82 i Zyziek Wołomixiacy zapowiadają konkretny set koncertowy. Wstęp wolny.