Świętujemy 105 urodziny Wołomina!

balony

Zbliża się 4 lutego, czyli wielkie święto wszystkich mieszkańców naszej gminy! Dokładnie 105 lat temu, 4 lutego 1919 roku Wołomin stał się miastem! Z okazji okrągłej rocznicy uzyskania praw miejskich oprócz tradycyjnej już zabawy na oficjalnym profilu Wołomin na Facebooku (aktywny link) przygotowaliśmy okolicznościowe widokówki, a w Miejskim Domu Kultury odbędzie się specjalny, urodzinowy spektakl. 4 lutego zostaną również wręczone medale „Zasłużony dla Wołomina”.

Jak włączyć się w obchody?
4 lutego na profilu Wołomin opublikujemy 3 zagadki dotyczące różnych miejsc znajdujących się w naszym mieście. Każdorazowo 2 osoby, które prawidłowo rozwiążą zagadkę otrzymają od nas zestawy gadżetów. UWAGA! Informujemy, że jedna osoba może otrzymać tylko jeden zestaw upominków!

W 105. rocznicę uzyskania praw miejskich medale „Zasłużony dla Wołomina” trafią do rąk: przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Górskiego, dr Bożeny Tymińskiej, prezes TRAD „Szansa” Barbary Stasiszyn, księdza Zygmunta Podstawki oraz przedstawicieli I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie, UKS Champion Wołomin oraz Powiatowego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości.

Wieczorem w Miejskim Domu Kultury odbędzie się specjalny, urodzinowy spektakl sztuki „Dobranoc, panowie!” w wykonaniu Teatru 3My. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców i zostały rozdane w ciągu kilku godzin!

Świętować będziemy również w poniedziałek 5 lutego. Tego dnia w godzinach pracy Urzędu Miejskiego będzie można otrzymać okolicznościowa widokówkę. Przygotowaliśmy 10 wzorów przedstawiających ważne miejsca w Wołominie. Osoby zainteresowane zapraszamy do pokoju 315 na 3 piętrze w godzinach 8:00-18:00. Jedna osoba może otrzymać jedną kartkę! Kartki będą wydawane do momentu wyczerpania puli.

Zobacz wzory naszych kartek – kliknij na wybraną widokówkę, aby ją powiększyć:

Na dole strony znajdziecie broszurę informacyjną o założycielu miasta, Henryku Konstantym Woyciechowskim oraz „Niezbędnik historyczny” – specjalne wydawnictwo przygotowane z okazji 100-lecia nadania Wołominowi praw miejskich w 2019 roku. To prawdziwe kopalnie wiedzy o naszej historii – zachęcamy do pobierania!


Do pobrania:
Henryk Konstanty Woyciechowski (1851-1934). O założycielu naszego miasta (.PDF)
Wołomiński Niezbędnik Historyczny (.PDF)

Zdjęcie poglądowe – balony: Unsplash