Targowisko miejskie przy ul. 1 Maja zamknięte do odwołania

Targowisko miejskie przy ul. 1 Maja zamknięte do odwołania

Targowisko miejskie przy ul. 1 Maja w Wołominie pozostaje zamknięte do odwołania‼️

Surowe zalecenia Główny Inspektorat Sanitarny z dn. 25.03.2020 r. jednoznacznie wskazują, że targowisko miejskie przy ul. 1 Maja w Wołominie nie może w czasie epidemii funkcjonować w takiej formule do jakiej przywykliśmy.

Jednocześnie informujemy, że zostały podjęte działania w celu zweryfikowania możliwości uruchomienia choćby części terenu przeznaczonego na targowisko. Ostateczne decyzje muszą być zgodne z przepisami obowiązującego prawa, ale przede wszystkim muszą chronić zdrowie i życie naszych mieszkańców, zarówno kupujących jak i sprzedających.

Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan wystąpiła do Prezesa Rady Ministrów, Wojewody Mazowieckiego, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Starosty Wołomińskiego o zajęcie jednoznacznego i spójnego stanowiska względem działalności miejskich targowisk i bazarów (PDF).

O wszystkich decyzjach będziemy informowali na bieżąco. Tymczasem prosimy o zapoznanie się z restrykcyjnymi zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi targowisk: https://gis.gov.pl/…/targowiska-bazary-na-ktorych-sprzedaw…/

Kategoria: