Trwa zbiórka darów dla obywateli Ukrainy

Trwa zbiórka darów dla obywateli Ukrainy

Przypominamy, że w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołominie przy ulicy Żelaznej w godz. 8:00-20:00 codziennie, aż do odwołania, trwa zbiórka darów dla obywateli Ukrainy. Obecna na miejscu zbiórki burmistrz Elżbieta Radwan we wpisie na swoim profilu na Faceboku (bezpośredni link do wpisu) relacjonowała:

„Najświeższe informacje z trwających obecnie zbiórek dla Ukrainy w Ochotnicza Straż Pożarna Wołomin i Miejski Dom Kultury w Wołominie. Mamy wystarczająco ubrań – na tę chwilę nie potrzeba więcej ubrań! Jestem w kontakcie z kilkoma włodarzami przygranicznych gmin. Obecnie najbardziej potrzebne są:
– naczynia i sztućce jednorazowe (kubki, talerze, miseczki, łyżeczki);
– środki opatrunkowe;
– przybory higieniczne (w tym szczoteczki i pasty do zębów);
– termosy;
– kuchenki gazowe;
– nagrzewnice do namiotów;
– małe agregaty.
Dziękuję z całego serca wszystkim darczyńcom, a także wolontariuszom, którzy pakują dary i przygotowują je do transportu.
Jestem zbudowana czasem, który mogłam spędzić dziś z Wami. Było sporo łez, ale też pomysłów i słów otuchy. Wiem, że damy radę. Jeden z mieszkańców powiedział dziś – niech Ci, którzy czynią zło wiedzą, że na każdy zły czyn my odpowiemy zwielokrotnionym dobrem. To dobro jest w każdym z Was – w przyniesionych przez Was rzeczach, w każdym mailu, telefonie i propozycji pomocy. Dziękuję.”

Zobacz galerię zdjęć: