Turniej szachowy o puchar Burmistrza Wołomina 2018 – relacja

Turniej szachowy o puchar Burmistrza Wołomina 2018 - relacja

W miniony weekend (9-10 czerwca 2018) w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się turniej szachowy o puchar Burmistrza Wołomina. Wydarzenie zostało zorganizowane przez sekcję szachową MDK prowadzoną przez instruktora – Marcina Śliwińskiego.

W sobotnim turnieju wzięło udział 26 uczestników. Był to turniej na V i IV kategorię. Na podium stanęli: Kacper Chiliński ( I miejsce), Sławomir Loda ( II miejsce), Jakub Zalewski (III miejsce).
W sobotę awans otrzymali:
• do V kategorii: Mikołaj Odrobina, Anna Kaszuba, Piotr Białek
• do IV kategorii: Sławomir Loda, Julian Bazela, Viktoria Wińcza

W niedzielnym turnieju dla dzieci wzięło udział 50 uczestników.
Na podium stanęli:
• chłopcy: Wojciech Medyński ( I miejsce), Adrian Pest ( II miejsce), Tomasz Lisicki ( III miejsce)
• dziewczyny: Julia Cheda (I miejsce), Julia Wińcza ( II miejsce), Aleksandra Kowalska (III miejsce)
W niedzielę awans otrzymali:
• do V kategorii: Adam Kołodziejski, Filip Różański, Kornel Szuba, Julian Bieszki, Oskar Świerczyński, Igor Sabala, Jakub Stępień, Maja Kukla, Kuba Turek, Maciej Galicki
• do IV kategorii: Wojciech Medyński, Adrian Pest, Piotr Wiatrak, Artur Podolak, Szymon Ślusarczyk, Wojciech Wróbel, Krystian Wyrzykowski, Kajetan Saturski

Równolegle przez dwa dni wydarzenia odbywał się turniej o Puchar Burmistrza Wołomina. Wzięło w nim udział 42 zawodników. Najlepsza uczestniczka turnieju to Małgorzata Zalewska, która ukończyła zawody na 3 miejscu. Na podium stanęli: Jakub Kościuk ( I miejsce),Tomasz Wiśniewski ( II miejsce),Małgorzata Zalewska ( III miejsce).
Wszystkim gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejny turniej na jesieni!

Kategoria: