„Twoja i moja historia”

„Twoja i moja historia”

Projektem „Twoja i moja historia” dofinansowanym przez Gminę Wołomin, Fundacja ODA włącza się w uroczyste obchody 100-lecia nadania Wołominowi praw miejskich. Na projekt składa się cykl czterech spotkań muzycznych połączonych z wykładami, które przybliżą mieszkańcom Wołomina sylwetki ważnych postaci, wpisanych na stałe w historię naszego miasta – Henryka Konstantego Woyciechowskiego, Zofii Nałkowskiej, Wiery Gran i rodzin Nasfeterów i Wodiczków.

Wykładowcami będą prawdziwi specjaliści i pasjonaci lokalnej historii: Rafał Pazio, dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy – Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej”, Joanna Hołubicka – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów, Izabela Bochińska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej, Agata Sobczak – dyrektor Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich oraz Cezary Waszczyński – miłośnik talentu Wiery Gran. Historię rodziny Wodiczków przybliży Danuta Michalik – założycielka Izby Muzealnej Wodiczków w Wołominie.

Każdemu wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty, w których wystąpią wołomińscy artyści, występujący na stałe m.in. w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim Operze Narodowej i na innych scenach w kraju i za granicą. Usłyszymy m.in. Andrzeja Kozłowskiego, Bożenę Bujnicką i Katarzynę Wilk.

Pierwsze spotkanie projektu „Twoja i moja historia” odbędzie się już w najbliższy piątek 15 marca o godzinie 19:00 w Izbie Muzealnej Wodiczków. Wstęp wolny.

Spotkanie poświęcone będzie Henrykowi Konstantemu Woyciechowskiemu i Franciszkowi Wodiczce. Wykłady wygłoszą Rafał Pazio i Danuta Michalik. Podczas wieczoru muzycznego usłyszymy artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie: Andrzeja Kozłowskiego (bas), Adama Sławińskiego (tenor) i Ariadnę Pustołę (fortepian).

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Kategoria: