Uczciliśmy Dzień Pszczoły 2021

Uczciliśmy Dzień Pszczoły 2021

Duże, małe, z naturalnego budulca i z domieszką stali. Trochę plastiku, trochę koloru i dużo nowoczesnej myśli architektonicznej – tak budujemy domy dla owadów w Wołominie. Z okazji Światowego Dnia Pszczoły nasi mieszkańcy zbudowali prawdziwe perełki – od owadzich drapaczy chmur po działkowe domki letniskowe. Podczas akcji zorganizowanej w wołomińskiej stołówce dla pszczół 20 maja 2021 roku mogliśmy zobaczyć kilkadziesiąt budowli, które zapewnią tym pożytecznym owadom schronienie.

Z okazji Światowego Dnia Pszczół namawialiśmy mieszkańców do zbudowania domku dla owadów. Każdy, kto znalazł chwilę, żeby w czwartkowe popołudnie pokazać swoje dzieło mógł liczyć na otrzymanie sadzonki drzewa lub krzewu oraz mieszankę nasion łąki kwietnej antysmogowej. W ten sposób zapewniliśmy zapylaczom nie tylko dach nad głową, ale też dostęp do miododajnych roślin w okolicy. Podczas naszej akcji mogliśmy zobaczyć kilkadziesiąt domków dla owadów przygotowanych przez naszych mieszkańców. Część z nich została przekazana dla latających bywalców naszej stołówki. Do naszych mieszkańców trafiło 100 kolejnych sadzonek (drzew i krzewów ozdobnych) oraz około 3 kilogramów nasion łąki antysmogowej z kwiatami miododajnymi!

Cieszymy się, że świadomość społeczna rośnie, a owady znajdują w Wołominie bezpieczny dom, dobrą opiekę i wiele aromatycznych kąsków.

Zobacz zdjecia wybranych domków przygotowanych przez naszych mieszkańców (kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)