Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W czwartek 3 maja obchodziliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To niezwykle ważne święto dla Polaków. Tego dnia jako drugi kraj na świecie wprowadziliśmy zasady funkcjonowania ustroju ówczesnego kraju.

Wołomińskie obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Po jej zakończeniu pochód z władzami miasta, pocztami sztandarowymi, Orkiestrą Miejską, gośćmi oraz mieszkańcami Wołomina przeszedł na skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.
W swoim wystąpieniu Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan mówiła o ogromnym powodzie do dumy i radości w tak ważnym dla Polaków dniu oraz o tym, jak ważne jest, aby Wołomin był zjednoczony i piękny. Teatr historii i Rekonstruktorzy Stowarzyszenia Artylerii Dawnej zaprezentowali widowisko historyczne zakończone wystrzałem z repliki-armaty. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny 1920.
Po uroczystych obchodach rocznicowych grupa wolontariacka Otwarte Serce z Wołomina, przygotowała specjalnie dla mieszkańców grę miejską pod nazwą: Zobaczę… Dotknę… Odkryję… Majową Jutrzenkę. Cieszymy się, że zabawa przypadła do gustu mieszkańcom, którzy licznie wzięli w niej udział.

Kategoria: