V edycja wołomińskiego Odjazdowego Bibliotekarza

V edycja wołomińskiego Odjazdowego Bibliotekarza

V wołomiński Odjazdowy Bibliotekarz za nami! W niedzielne popołudnie ponad 200 Odjazowiczów z uśmiechami na twarzach i pełni pozytywnej energii stanęło na starcie rajdu. Tym razem nasza trasa prowadziła przez ulice Wołomina do Majdanu i Zabrańca z metą w Leśniakowiźnie.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy od spotkania przed biblioteką. Była chwila na poznanie się, skorzystanie z bookcrossingu oraz obejrzenie wystawy „Rower ma smak nieskończoności”, pasjonata dwóch kółek Andrzeja Ambroziewicza. Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Majdan, gdzie po krótkim odpoczynku, pomarańczowy peleton wyruszył w drogę do Zabrańca, gdzie czekały puszyste alpaki. Te sympatyczne zwierzęta skradły serca nie tylko właścicieli stadka, którzy z niezwykłą pasją opowiadali o swoich podopiecznych, ale i wszystkich, którzy mieli okazję spojrzeć w ich duże oczy i dotknąć ich miękkiego futra.

Metą tegorocznej wyprawy była Stajnia Humorek, gdzie dotarliśmy pełni wrażeń. Czekały tam na nas kolejne niespodzianki. Występ Teatru Igraszka, plac zabaw, wspólne grillowanie, stoisko informacyjno-medyczne, przejażdżki konno i bryczką, to tylko część z tego, co czekało na uczestników. To był też dobry moment na odpoczynek i chwilę z książką. Na finał pełnego wrażeń dnia przygotowaliśmy loterię z nagrodami. I już nie możemy się doczekać szóstej edycji Odjazdowego Bibliotekarza. Widzimy się za rok!

Serdecznie dziękujemy naszym Odjazdowiczom za tak liczne uczestnictwo, dzięki Wam nasz peleton nie miał końca.

Dziękujemy również: Stajni Humorek, Alpaki Zabraniec, Państwu Rzempołuchom, Karolinie Suligowskiej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie, Miejskiemu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej nr 2 w Wołominie, Młodzieżowemu Wolontariatowi Szkolno-Parafialnemu „Otwarte Serce”, Policji i Straży Miejskiej. Firmom: Tago, Pakard, Putka, Świat Rowerów, Księgarnia Antykwariat MJ, Akademia Piłkarska GOOL, Rarytas. Sklepowi: Mors.

Specjalne podziękowania dla Burmistrz Wołomina – Elżbiety Radwan, za objęcie wydarzenia patronatem i odjazdowe wystartowanie rajdu.

Kategoria: