Wakacje 2023 w gminie Wołomin!

Wakacje 2023 w gminie Wołomin!

Przed nami kolejne aktywne lato w gminie Wołomin! Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę, dzięki której w te wakacje nikt nie będzie się nudził! Sprawdźcie, co przygotowały gminne jednostki na dwa letnie miesiące!

Kolejne aktywne lato z OSIR Huragan (link do wpisu)
Od poniedziałku 3 lipca zapraszamy najmłodszych do uczestnictwa w otwartych treningach w ramach akcji “Lato z Huraganem”. Przez pierwsze dwa tygodnie lipca będziemy się spotykać na hali OSiR przy ul. Korsaka 4, przez kolejne dwa – w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Kazimierza Wielkiego 1. Wszystkie treningi strzeleckie odbywają się na strzelnicy przy ul. Sienkiewicza, treningi tenisowe – na hali tenisowej na terenie OSiR. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników w zajęciach tenisowych obowiązują zapisy pod numerem 794 146 555.

Lato w mieście z MDK Wołomin (link do strony MDK)
Specjalną ofertę dla dzieci w wielu 7-11 lat przygotował Miejski Dom Kultury w Wołominie! Zapraszamy na 4 sierpniowe tygodnie wypełnione atrakcjami! Zapisy na turnusy odbędą się 12 lipca za pośrednictwem portalu strefazajec.pl (aktywny link).

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie i filie
Jak zwykle będzie różnorodnie i ciekawie! Zaczynamy już 3 lipca pierwszym spotkaniem z cyklu „Wakacyjne retrobajanie, co dorośli czytali kiedy byli mali”. To cotygodniowe zajęcia literacko-plastyczne, na które zaprasza Filia Ossów. Obowiązują zapisy (aktywny link do wpisu na ten temat). Od 17 do 30 lipca młodzi odkrywcy ruszą w miasto tropem „Zaginionych kodów Wacława”. Jeśli chcecie wziąć udział w tej grze miejskiej z kodami QR musicie się zarejestrować i czekać na wskazówki (aktywny link do wpisu na ten temat)! Na wakacyjne wyzwania z książką od 31 lipca zabierze nas Fila Zagościniec. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki i piątki aż do 25 sierpnia. Na swoją trasę  ponownie wróci Biblioteka na 2Kołach, która w każdą sierpniową sobotę wyruszy rowerem w miasto.

Lato na Górkach z Muzeum Nałkowskich: W dawnym folwarku Wołomin (link do strony Muzeum)
W tym roku zapraszamy młodych i najmłodszych przyjaciół „Domu nad Łąkami” do folwarku wołomińskiego. Miejsca łączącego sielskie życie w zgodzie z naturą z dobrą zabawą. Przeniesiemy się do domu właściciela folwarku i do wiejskich chałup. Będziemy poznawać zwierzęta gospodarskie, uczyć się o lnie i wełnie, może potańczymy sobie też trochę, ale na pewno będziemy się wspólnie świetnie bawić. A na zakończenie przeniesiemy się do świata niezwykłego – do świata teatru! Zapowiada się ciekawie? Przyjdź, dołącz do nas i sprawdź sam. Zapraszamy!

Wydarzenia realizowane w ramach zadania publicznego, w zakresie gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.
Organizatorzy: Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie oraz gmina Wołomin.

Stare i nowe potyczki podwórkowe (link do wpisu na ten temat)
Wraz z Fundacją Myśliciele po raz kolejny zapraszamy do Parku im. B. Wodiczki na serię wakacyjnych spotkań dla najmłodszych mieszkańców Wołomina i ich opiekunów pod tytułem „Stare i nowe potyczki podwórkowe”. Wspólne gry i zabawy skierowane są głównie do dzieci w wieku 4–11 lat, ale mile widziani są wszyscy. W zaplanowanym cyklu odbędzie się 6 trzygodzinnych, otwartych dla wszystkich spotkań. Jeśli pogoda pozwoli, to co tydzień będziemy mogli zagrać w piłkę, podchody, bulę, ringo, mollky, mega domino czy zabawić się w berka, w klasy lub poszaleć ze skakanką. W przypadku deszczu spotkania będą mogły być przełożone na inny dzień, o czym będziemy informować. Planowane termin spotkań to wszystkie czwartki w lipcu oraz 3 i 10 sierpnia w godzinach 11.00 – 14.00. Udział w zabawach jest wolny. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Wołomin Odnowa finansowanego z budżetu gminy.

Joga w parku (link do wpisu na ten temat)
Zapraszamy na letnie spotkania z jogą w parku! Zajęcia będą się odbywały w każdą sobotę w parku Wiktoryn (zlokalizowanym przy zbiegu ulic Wileńskiej i Legionów, przy rzeźbie psa Miśka) o godzinie 9.30 do 2 września włącznie. Planujemy cykl 11 spotkań, które w razie złej pogody będą odbywać się w studio Sarasvati Szkoła Jogi Monika Bolesta przy ulicy Warszawskiej 21 (przy pętli autobusowej). Zajęcia są skierowane także do osób, które dopiero rozpoczęły lub chcą rozpocząć swoją przygodę z jogą. Jeśli nie masz swojej maty to nie szkodzi, bo otrzymasz ją do dyspozycji na miejscu (na uczestników będzie czekać 15 mat). Projekt jest realizowany w ramach minigrantów Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych – edycja 2023 na terenie objętym Gminnym Programem Rewitalizacji.

Letnia nauka pływania
Od 24 lipca 2023 roku na wołomińskiej pływalni rozpocznie się wakacyjna naukę pływania. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7 lat oraz młodzieży w wieku szkolnym. Każdy turnus trwa 2 tygodnie:
Turnus I : 24.07.23r.- 04.08.23r.
Turnus II : 07.08.23 r. – 18.08.23r.
Turnus II : 21.08.23 r. – 01.09.23r.

Zajęcia prowadzone w: poniedziałek, środę, czwartek, piątek
Grupa I – 17.15 -18.00 (wiek : 7-9 lat)
Grupa II – 18.00 -18.45 (wiek : 10+ )
Czas trwania zajęć: 45 minut, koszt 280,80 zł/ 8 spotkań.
Zajęcia prowadzone przez instruktorów nauki pływania w grupach max. 10 osobowych.
Wymagania: oświadczenie rodzica/opiekuna o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach.
Zapisy pod numerem telefonu: 22 760-39-20 wew. 20 lub 536-324-310 (pon. – pt. w godz. 08.00 -16.00).
*warunkiem utworzenia grupy jest zapis minimum 6 osób.

Wakacyjny STREET WORKOUT na Huraganie
Młodzież i dorosłych zainteresowanych kalisteniką zapraszamy na wakacyjne, bezpłatne treningi prowadzone przez trenera z siedemnastoletnim doświadczeniem w sportach wytrzymałościowo-siłowych. Wojciech Borys od roku 2009 jest zawodnikiem rugby, od 2012 do dziś gra w barwach Legia Warszawa Rugby (ponad sto rozegranych spotkań), w tym klubie jest też trenerem grup dziecięco-młodzieżowych. Od zeszłego roku jest przygotowania motorycznego w Akademii Piłkarskiej Huragan Wołomin i drugim trenerem przygotowania motorycznego w Legia Warszawa Rugby, wyszkolił reprezentantów Polski w rugby U-16; U-18; U-21. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu: rugby, crossfit, dwubój olimpijski, trójbój siłowy, kettlebell, kalistenika, rollowanie.
Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek lipca i sierpnia o godz. 19:00 na zewnętrznej siłowni do workoutu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie.

Wakacyjne Zabiegane Środy dla Każdego
Projekt obejmuje 10. cyklicznych treningów: biegowych z elementami usprawnienia fizycznego oraz wzmacniających, które poprowadzą nasi trenerzy m.in. Kamil Krauze – trener lekkiej atletyki, czy Eliza Szczechura – certyfikowany instruktor TRX oraz fitness. Wydarzenie kierowane jest do dzieci od 12 roku życia, młodzieży oraz dorosłych.
Dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z bieganiem, jest to możliwość bezpiecznego i profesjonalnego startu. Dla zaawansowanych biegaczy jest szansą na optymalny i skutecznie ukierunkowany rozwój. Dla wszystkich uczestników – jest okazją do urozmaicenia metodyki treningowej i trenowania w grupie.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu – w środy na bieżni Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie, ul. Korsaka 4 i będą trwały 75 minut. W zależności od warunków atmosferycznych termin i miejsce może ulec zmianie – aktualne informacje będą zawsze w wydarzeniu (link do wydarzenia).
Wakacyjne zabiegane środy: 5, 12, 19, 26 lipca | 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia | 6 września

Zapraszamy na gminne boiska! (link do wpisu na ten temat)
Zachęcamy do odwiedzania gminnych boisk podczas tegorocznych wakacji! Dokładne godziny i adresy znajdziecie w oddzielnym wpisie (aktywny link). Przypominamy również, że na terenie gminy Wołomin mamy ponad 30 kolorowych, bezpiecznych placów zabaw oraz pump track, które są do Waszej dyspozycji!