Warszawa dla Ukrainy

Warszawa pomaga

Pomoc dla Ukrainy – baza rozwiązań systemowych, prawnych i i miejsc noclegowych. Miasto stołeczne Warszawa na portalu informacyjnym www.warszawa19115.pl Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 udostępnia – na bieżąco aktualizowane, w językach ukraińskim, polskim i angielskim – informacje przydatne w zarządzaniu kwestiami związanymi z pomocą uchodźcom z Ukrainy.

Na https://warszawa19115.pl/dla-obywateli-ukrainy można znaleźć praktyczne informacje m.in. dotyczące:

Dostępny jest też telefon 987 Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, pod którym można uzyskać informacje o dostępnych publicznych miejscach noclegowych dla uchodźców (na terenie woj. mazowieckiego).

Mazowieckie samorządy, w tym członkowskie JST naszego stowarzyszenia, wspaniale pomagają i informują swoich mieszkańców o działaniach na rzecz uchodźców. Platforma https://warszawa19115.pl/dla-obywateli-ukrainy może być pomocna w odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania zarówno od osób, jak i instytucji.
Korzystając z tego zasobu łatwiej zarządzać pomocą, mieć dostęp do bazy obowiązujących rozwiązań systemowych, prawnych itp.