Warsztaty z artystycznego odnawiania mebli

Warsztaty z artystycznego odnawiania mebli

W sobotę 13 października 2018r. w siedzibie Fundacji ODA w Wołominie rozpoczną się warsztaty artystycznego odnawiania mebli. Będą trwały dwa dni – 13 i 14 października, w godzinach 10:00 – 14:00. Poprowadzi je Piotr Maciejuk, podróżnik, muzyk, rękodzielnik. Jego pasją jest sztuka użytkowa, a materiałem, z którego wykonuje swoje prace jest drewno. Często stosuje technikę intarsji – wykonane przez niego prace zbudowane są nawet z kilkunastu rodzajów drewna. Potrafi też uratować od zapomnienia zniszczone, drewniane przedmioty codziennego użytku i nadać im nową formę.

Uczestnicy warsztatów poznają różne metody renowacji zniszczonych sprzętów pracując na własnym, przyniesionym ze sobą niewielkim mebelku, takim jak krzesło, fotelik, stolik, półka itp. Na zajęciach odnowią swoje meble poczynając od czyszczenia, a następnie stosując różne techniki, takie jak malowanie, bejcowanie, przecieranie.

Zapewniamy wszystkie podstawowe i niezbędne materiały oraz narzędzia do klasycznej renowacji i materiały ochronne.
Zapraszamy osoby mieszkające na terenie gminy Wołomin, dla których zajęcia są bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc chętnych prosimy o kontakt z Fundacją ODA – tel. 601 281 581.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu “Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina” finansowanego przez Gminę Wołomin.

Zdjęcie: Łukasz Rygało.

Kategoria: