Węgrów w Wołominie, czyli rewitalizacja łączy!

burmistrz Węgrowa na ławeczce Wojciechowskiego

Byliście kiedyś w Węgrowie? Jeżeli nie to zachęcamy do wycieczki. Dlaczego?

We wtorek 30 maja odwiedziła nas delegacja z tego miasta, z burmistrzem Węgrowa, Pawłem Marchelą na czele. Ponieważ w Węgrowie właśnie opracowują Gminny Program Rewitalizacji przyjechali do nas porozmawiać o rewitalizacji, wymienić się dobrymi praktykami, porozmawiać o rewitalizacyjnych wyzwaniach i zobaczyć co na tym polu dotychczas zdziałaliśmy w Wołominie.

Zaczęliśmy od spotkania w Urzędzie Miejskim, następnie poszliśmy na długi spacer po obszarze rewitalizacji. Goście opowiedzieli nam także o swoim mieście i to w sposób tak zachęcający, że koniecznie musimy je odwiedzić.  Burmistrzowie obu miast mieli okazję wymienić się doświadczeniami, nie tylko na rewitalizacyjnym polu, ale również porozmawiać o wyzwaniach współczesnego samorządu.

Rewitalizacja łączy!

Węgrów – miasto w Polsce położone w województwie mazowieckim, siedziba gminy wiejskiej Liw, gminy miejskiej Węgrów i powiatu węgrowskiego. Węgrów położony jest w Obniżeniu Węgrowskim, na prawym brzegu rzeki Liwiec. Przez miasto przepływa struga Czerwonka (źródło: Wikipedia).

Zobacz galerię zdjęć z wizyty (kliknij na wybraną fotografię, aby ją powiększyć):

 

Węgrów w Wołominie, czyli rewitalizacja łączy! Węgrów w Wołominie, czyli rewitalizacja łączy! Węgrów w Wołominie, czyli rewitalizacja łączy! Węgrów w Wołominie, czyli rewitalizacja łączy! Węgrów w Wołominie, czyli rewitalizacja łączy! Węgrów w Wołominie, czyli rewitalizacja łączy! Węgrów w Wołominie, czyli rewitalizacja łączy! Węgrów w Wołominie, czyli rewitalizacja łączy! Węgrów w Wołominie, czyli rewitalizacja łączy!

Kategoria: